Windows Explorer nie funkcjonuje


(Ewa Horazak) #1

Ostatnio zlapalam kilka wirusow, ktore usunalam, ale po tym nie moge odpalic komputera. Po wlaczeniu komputera pojawia sie informacja, ze windows explorer nie funkcjonuje, a po chwili, ze bedzie ponownie wlaczony i tak non stop. Po tym komunikacie znika wszystko z ekranu i wszystko zaczyna sie od poczatku. Moze ktos wie o co tu chodzi? Aha to wszystko sie dzieje na vista business. :o


(Tomek) #2

Czasem pozostałości po wirusie robią bałagan w kompie który utrudnia pracę. Najlepiej to sformatuj dysk i postaw system od nowa :slight_smile:


(system) #3

Podaj wymagania swoje kompa.

Jednak masz jakieś pozostałości po wirusie

Albo zrób to co radzi Tomek_1980

Albo Zainstaluj nową przeglądarkę Ja jestem zwolennikiem FireFox Ale jest jeszcze Opera To dwie najbardziej znane sam zdecyduj.

Acha na przyszłość odetnij dostęp do neta IE.


(Grzegorz Ch) #4

Ewa Horazak ustaw w biosie bootowanie z CD, włóż płytę instalacyjną XP, uruchom komputer z tej płyty, wybierz instalację systemu, instalator wykryje, że masz już zainstalowany system i zaproponuje, albo świeżą instalację systemu albo naprawę obecnej wersji. Wybierz naprawę już zainstalowanej wersji.

zostaną przeinstalowane wszystkie pliki systemu, wszystkie ustawienia i zainstalowane programy zostaną.


(Efemek) #5

tak. to co mowi grzegorzch powinno byc ok. przeskanuj moze jeszcze system hijack this i spybot lub adaware (oczywiscie wyniki hijack this sprawdz na WWW) jesli to nie pomoze - po co stawiac system na nowo to co mowi grzegorzch jest ok.


(Ewa Horazak) #6

Moje pytanie teraz to jak sformatowac viste? Chcialam przeinstalowac system, ale cd w napedzie nie funkcjonuje.


(Grzegorz Ch) #7

co znaczy nie funkcjonuje w napędzie?? nie możesz wystartować komputera z płyty instalacyjnej??

jeśli tak, to ustaw w biosie start, w pierwszej kolejności, z napędu optycznego. jeśli nadal nie będzie startowało, to mam pytanie: masz oryginalny nośnik z systemem??


(Ewa Horazak) #8

Dziekuje wszystkim za za pomoc! Wszystko juz funkcjonuje jak nalezy.

Pozdrowienia Ewa :mrgreen: :stuck_out_tongue: :lol: :slight_smile: :slight_smile: