Windows Firewall

Witam interesuje mnie czy wbudowana w systemie Windows zapora ogniowa jest dobra oraz czy warto ją czymś zastąpić ?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w teście porównawczym firewalli.

http://www.matousec.com/projects/window … s.php#fire

:halfrobot:

Ryś jak można ją nazwać zaporą… Zdecydowanie polecam inne. 8)

weź mnie tego windowsowskiego firewalla

Warto zastąpić inną , poniewaz systemowa nie ma tylu funkcji co np: jakiś inny darmowy odpowiednik.

Look

Na tej stronie , na forum jest nie zły spis.

Powiem tak: nigdy nie byłem jej zwolennikiem, ale jakieś pół roku leciałem na niej i nie było problemów. Dobrze chronila mi system :mrgreen:

Obecnie jednak wrzuciłem noda32 bete 1a i mam tam firewalla.

Ale co do pytania: warto jednak czyms zastąpić :wink:

Ogólnie to ta zapora nie jest zła, ale nie ma filtrowania aplikacji wychodzących używających neta. Jest tylko filtr dla przychodzących - wg mnie to najważniejsza funkcja firewalla, więc systemowy odpada.

Osobiście polecam Kerio Personal Firewall 4.2.2 (byle nie od Sunbelta jeśli Ci nerwy i życie własne miłe - no chyba, że wreszcie poprawili swoje błędy - co chwila wyskakująca zachęta o rejestracji, zawiechy itp.)

ja uzywam takiego zestawu firewall:outpost pro,ad-aware SE,avast pro,spybot search&destroy i od długiego czasu nie mam żadnego syfa na pc :stuck_out_tongue:

Dla mnie zapora wbudowana jest naprawde słaba i polecam inną. Ta w xp sp2 im się za bardzo nie udała, czego nie można powiedzieć o tej z visty, która jest bardzo dobra i nie trzeba jej zmieniać.

w CHIPIE teraz była dobra zapora mcafee firewall ! :slight_smile:

warto zastąpić inną, bo tak wbudowana jest słaba, ja używam KIS 7 beta 6.55 i mam w nim firewalla (w końcu to internet security:p) i jestem bardzo zadowolny, polecam.

Mnie się tam podoba w Windzie ale polecam Inne

Ja używam Trend Micro PC-cillin Internet Security 14 z wbudowaną zaporą i jak narazie ani jednego problemu, a mam ją już 7 miesięcy:)

A zapory wbudowanej w Windowsa nie polecam.

Ja urzywam kasperskiego z zaporą

a jak jego nie miałem to urzywałem systemowej i zawsze miałem jakis syf

ta zapora przed wirusami i przed innymi nie chroni;( co nie które wirusy wyłapie ale nie usunie :stuck_out_tongue: i co jedyne chroni nasze polączenia przychodzące

polecam inne firewalle poniewaz lepiej chronia system niz windowsowy firewall (np. kerio , sunbelt’y) . osobiscie od pol roku jade na nod32 + wlasnie windowsowy firewall i nie mam wiekszych problemowz virusami , sasserami , bugami , wormami i innymi syfami .

Używam zapory wbudowanej w system, ale widzę, że zastanowię się nad jej zmianą jak zobaczyłem te testy. :slight_smile:

Ja od 4 miesięcy nie używam firewalla, wygodniej o wiele jest jak dla mnie, nie trzeba nic ustawiać, żadnych wyjątków etc.

Kiedy ktos w koncu usunie tego trolla? :evil:

Pewnie jestes za routerem i zgrywasz cwaniaka.

ehhh… przemyślałem to i zostawię to bez komentarza :? nie będę zniżał się do twojego poziomu.

Mam nadzieję że przeczytałeś to co tu wcześniej napisałem 8)