Windows Home Edition, Avast

Witam

Mam 2 sprawy.

Siostra kupiła sobie jakieś 1.5 roku temu laptopa i oryginalnego windowsa home edition do niego. Po zainstalowaniu go trzeba było go zarejestrować. Zadzwoniła do przedstawiciela(wtedy jeszcze nie miała internetu,i na laptopie cały czas go nie ma), facet podał jej kod do rejestracji, zarejestrowała go i wszystko działa. Wczoraj zainstalowałem sobie tego windowsa na moim komputerze, tylko ze jak chce podać ten kod do rejestracji to on jest nie prawidłowy. I takie pytanie czy jak zarejestruje teraz tego windowsa przez internet to czy nie wpłynie to na niego, czyli ze jak sie siostrze coś popsuje i będzie trzeba na nowo zainstalowac tego windowsa to czy będzie z tym jakiś problem, lub nie będzie sie tego dało zrobić.? (bez zarejestrowania windows będzie działał tylko 30 dni)

A po drugie to:

Bardzo często mam na swoim komputerze wirusy(konie trojańskie, rootkity itp.)

Obecnie mam zainstalowanego Avasta 4,8 i cały czas go wczesniej miałem.

Niestety nie jestem zbyt z niego zadowolony, czy moze znacie jakieś dobre oprogramowanie antywirusowe?

P.S

Miałem windowsa professional tylko ze bez service pack’a . (po sciągnięciu do z neta nie dało sie zainstalować, wyswietlał sie błąd) A windows mojej siostry ma dodatek Service Pack 2.

Pirat!! Takim jak Ty NIE POMAGAMY!!

Kup oryginał to sie bez problemu zainstaluje i zarejestruje!!

A co do tej 1 sprawy to pewnie miała wersję OEM, która jest “przywiązana” z płytą główną i na innej nie będzie działało.

Nie wiem czy to był pirat ponieważ kupiłem kompa z zainstalowanym już windowsem.

Avast! akurat jest dobry :stuck_out_tongue: Sam antywirus to nie wszystko. Szczerze mówiąc uważam, że dobry firewall (np Outpost albo Comodo) + zdrowy rozsądek przy korzystaniu z internetu to podstawa.

Jak masz tą płytkę z Windowsem, którego wcześniej miałeś, to możesz go zintegrować z service packiem nawet przy pomocy linii komend windowsa.

http://www.xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html - z Service packiem 3 też powinno działać :wink:

Windowsa siostra ma w wersji OEM - oznacza to, że skoro już go zarejestrowała na dany sprzęt, to na innym go nie zainstalujesz (znaczy się zainstalujesz, ale już nie aktywujesz)

Łukasz15 , to ty zostaniesz piratem, jeżeli będziesz chciał instalować ten system na drugim komputerze. Licencja jest przypisana na ten laptop. Wątpię abyś posiadał licencje na więcej komputerów.

Co do antywirusa to np Avira, AVG.

thx za pomoc, czyli ze zostało juz 29 dni użytkowania i koniec;]

A są jakieś możliwosci dokupienia licencji na 2 stanowiska?

Ale i tak jak zainstalujesz windowsa siostry to pochodzi Ci miesiąc i padnie z powodu braku aktywacji. A nie aktywujesz go na swoim komputerze bo jest już zarejestrowany na laptop siostry.

Co do tego pirata to sorry. Myślałem, ze ściągnąłeś Windowsa z neta, a nie SP.

Lepiej już kupić nowego windowsa i sie nie bawić w dokupywanie licencji.

spoko, nic sie nie stało;]