Windows HP7 - kilka pytań, wątpliwości


(gizmo21) #1

Witam, mam parę pytań odnośnie tego systemu, użytkuję go dopiero od paru dni, tak więc jeszcze nie wszystko ogarniam i jest parę kwestii, na które chciałbym uzyskać odpowiedź :slight_smile:

1.Jak wygląda sprawa z aktualizacjami. Mam ustawione aktualizacje automatyczne, ale w sumie aktualizacje jakoś same się nie instalują. Tzn. w większości sprawdzam po prostu czy są jakieś aktualizacje i sam instaluję. Nie zauważyłem by coś mi się aktualizowało w trakcie pracy na komputerze. Ze trzy razy zdarzyło się, że po zamknięciu komputera, kazało mi chwilę czekać bo coś się instalowało. Czy może te aktualizacje same instalują się dopiero gdy gaszę komputer? Sam już nie wiem :slight_smile:

Aktualizacje trzeba instalować wszystkie, tak? Jak często pojawiają się aktualizacje? Np. dziś i wczoraj jakoś nic się u mnie nie pojawiało.

  1. Mam napisane, że Windows Deffender jest włączony, zainstalowałem także Avasta darmowego, nie będą sobie te programy przeszkadzać? Czy gdy jest włączona zapora Windowsa7 to wystarczy, bo gdzieś tak czytałem, że w 7 ta zapora jest wystarczająca i nie trzeba instalować dodatkowej.

3.W zabezpieczeniach mam wszystko włączone, jest wyłączona tylko jedna funkcja i nie wiem co z nią zrobić, a mianowicie: "Ochrona dostępu do sieci", mam ją włączyć, co ona daje?

4.Wyświetla mi się też bym konfigurował kopie zapasową, co taka kopia mi daje, i czy warto taką kopię mieć?

5.Czy jakieś programy Windowsowe wyłączyć by nie zwalniały komputera, czy coś?

6.W folderze "System i zabezpieczenia" pojawił mi się plik FlashPlayer 32-bit, nie wiem dlaczego akutat tam się pojawił?

7.Jakie opcje warto jeszcze włączyć, coś ustawić itp.?

8.Parę razy zdarzyło mi się, że wyskoczył komunikat: "Zażądano połączenia szyfrowanego ze stroną, która zawiera elementy niezaszyfrowane. Prawdopodobieństwo odczytania przesyłanych danych przez osoby trzecie jest duże" O co tu biega? Na XP zdarzało się to sporadycznie, tutaj już kilka razy. Zdarzyło się raz-dwa jak wchodziłem na pocztę, i kilka razy gdy dawałem "wstecz" wracając z jakiejś stronki na stronę google. Mam zmienić jakieś ustawienia czy coś?

Będę wdzięczny za odpowiedzi


(pawcio1212) #2
  1. Aktualizacje instalują się w tle tylko niektóre aktualizacje muszą się instalować podczas wyłączania albo włączania komputera.

  2. http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Def ... 11991.html (tam masz opis co to jest)

Wystarczają te 3 programy zabezpieczające dla użytkownika domowego nic nie trzeba dodawać.

  1. http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr ... 54803.aspx

(nie wiem dokładnie o co chodzi i gdzie to jest ale ja nic nie zmieniałem z tym i dobrze jest)

  1. Kopia zapasowa to kopia systemu aby w przypadku awarii systemu przywrócić pliki i dalej móc z niego korzystać(najlepiej jest zrobić kopie całej partycji C: na inny dysk(nie partycję)

Przywracanie odbywa się poprzez płytę z windowsem

  1. Od windowsa nic nie wyłączać zostawić.Jeżeli to jest nowy laptop to

a)http://www.pcworld.pl/news/376935/Crapware.twoj.wrog.Jak.oczyscic.nowy.komputer.z.fabrycznych.smieci.html

b)http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

  1. Ta aplikacja jest od wyświetlania gier,filmów,reklam w przeglądarce insternetowej

  2. Wróć do punktu 5

8.Internet explorer jest taką przeglądarką nic na to nie poradzisz(w XP się rzadziej pojawiało ponieważ tam była dużo gorsza przeglądarka).

Polecam zainstalować jedna z tych(od najlepszej do najgorszej dla nowych użytkowników)

Chrome http://www.dobreprogramy.pl/Google-Chro ... 13096.html

Opera http://www.dobreprogramy.pl/Opera,Progr ... 12614.html

Firefox http://www.dobreprogramy.pl/Firefox,Pro ... 13108.html


(gizmo21) #3

4.Raczej opcji by zrobić kopie na inny dysk nie mam, ewentualnie mógłbym zrobić ją na partycji D. Nie wiem czy w takiej opcji ma to sens?

8.Używam przeglądarki Firefox'a i własnie takie komunikat mi się od czasu do czasu pojawia. Z IE zrezygnowałem już dawno, dawno temu :slight_smile:


(Atronics) #4

właśnie to bym wyłaczył w usługach

czyli robisz tak

start-panel sterowania-Narzędzia administracyjne - klikasz usługi wyswietlą się wszystkie usługi Ty suwakiem zjedz do końca ,kliknij na Windows Defender

otworzy się okienko i tam gdzie pisze typ uruchamiania rozwiń i żeby pisało wyłączony i ok

a na jego miejsce wgraj sobie ten programik

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

tylko podczas instalacji odznacz wersję testową :wink:

P.S

Przeważnie aktualizacje są co drugi wtorek każdego miesiąca


(pawcio1212) #5

jak ma słabszy komputer to może wyłączyć

co do firefoxa to

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=43216


(gizmo21) #6

Z tym komunikatem z Firefoxa głównie mi chodzi czy jest to jakieś niebezpieczeństwo, tzn. jak się czyta: "Prawdopodobieństwo odczytania przesyłanych danych przez osoby trzecie jest duże", to człowiek zaczyna się zastanawiać czy chodzenie po necie jest bezpiecznie? :slight_smile:


(adam9870) #7

Co do Firefoksa, jeżeli łączysz się z siecią bezprzewodową bez zabezpieczeń i logujesz się bez opcji typu 'Zaloguj bezpiecznie', to istnieje szansa, że ktoś też jest podłączony z tą siecią bezprzewodową bez zabezpieczeń, ma włączony sniffer sieciowy (program, który śledzi ruch w sieci) i widzi Twoje hasło.