Windows i bootowalność

(radzik radzik) #1

Schrzaniła mi się oryginalna płyta Windows a kopię jaką nagrałem okazało się,że źle ją nagrałem i z Windowsa działa w sensie, że autostart działa ale nie jest bootowalna. Windows jeszcze mi działa w porządku ale czy da się z tego jakoś zrobić bootowalną płytę?? Np. z zainstalowanego Windowsa albo z płyty Windowsa normalnej (niebootowalnej zrobić bootowalną)??

(Jerzyborkowski) #2

Spróbuj z winiso . Wpisz do proramu to co zostało i zrób obraz .

(Pixxel Man) #3

A jak nagrywałeś? Kopiowałeś pliki czy robiłeś obraz. Bootowalne płyty nagrywa się z obrazu.

(radzik radzik) #4

Dziś już właśnie o tym wiem ;/ ale wtedy jeszcze nie wiedziałem i poszło wszystko na marne ;/ Ale póki Winodws działa muszę jakoś uratową tą płytę, mam nadzieję, że się da.

(Pixxel Man) #5

Całkiem czy jeszcze da się odczytać dane?

(radzik radzik) #6

nie da się nic. jedyne co mogę działać to z płyty Windows ale normalnie nagranej. brakuje jej tylko bootowalności ;/

(Kosior6) #7

radzik radzik , nie wiem czy to jest legalne, ale może...

Zgraj z tej niebootowalnej płyty wszystkie pliki na dysk i pobierz plik xpboot.bin.

Teraz wszystkie pliki z tej płyty wrzuć do jednego katalogu np. XP i tam też wrzuć ten plik co pobrałeś. Posutawiaj wszystko tak jak na tych screenach...

neroxp01gj3.png

neroxp02yy0.png

neroxp04sy8.png

neroxp05en7.png

Screeny nie są moje tylko z forum searchengines.pl

(radzik radzik) #8

ok, ale pytanie do postu kosiora6 : czy taki program sam doda bootowalność płycie?? bo ja jak podkreślam mam płytę Windowsa, normalną tradycyjną oryginalną płytę Windowsa i z tejże też płyty mam zainstalowanego XPeka (z tejże - w sensie starej działającej bootowalnej). Więc pytanko: czy taki programik ma w sobie, czyli automatycznie dodaje bootowalność??

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 16:15

bo jak zauważyłem takie programy robią obrazy płyt. Ale jak zrobię normalny obraz niebootowalnej płyty to i nagra mi potem jako płytę niebootowalną. Ale czy jak nagram takim programem to on sam doda tą bootowalność??

(Kosior6) #9

radzik radzik , o jaki program Ci chodzi?? ten plik xpboot.ini to plik bootowalności płyty...kiedy nagrasz go na płyte razem z plikami xpka płyta stanie się bootowalna.... ;] Powodzenia.

(radzik radzik) #10

ok już wszystko jasne, niezrozumieliśmy się.

(Mlajtner) #11

ew znajdż kopię działającą /od kumpla/ a posłuz się swymi

uprawnieniami-chyba legalne?

(Kosior6) #12

Nie jestem pewien ale chyba nie. Każdy ma swojego Windowsa i nie ma żadnego pożyczania.

(radzik radzik) #13

Ale mnie niepotrzebne takie kombinacje, bo płytę mam normalną i legalną tylko była źle przegrana. Ale już wszystko ok.