Windows / Installer 20 gb - co w nim jest ? Mogę go usunąć?

Witam, mam problem: od niedawna strasznie szwankuje mi komp tzn. wiesza się, wolno chodzi itp.

Przeskanowałem go, pousuwałem potencjalne zagrożenia, ale to nic nie pomogło. Do tego dochodzi to, ze komputer przy włączaniu jakichkolwiek programów wydaje taki piszczący odgłos (najprawdopodobniej przez brak pamięci jak mniemam). Tak więc chcąc zrobić trochę miejsca na dysku zauważyłem, że folder windows waży aż 25 gb, co jest raczej wartością zdecydowanie za dużą jak na Windows XP, po wejściu i zaznaczeniu wszystkich plików wyszło mi, że całość waży (ukryte + normalne pliki)… 4gb. Uruchomiłem komputer poprzez Ubuntu (z płyty) no i w folderze windows znalazłem folder ‘installer’ ważący 21 gb: stąd pytanie: mogę usuwać pliki w nim zawarte ? Co spowoduje usunięcie tych plików ? Co za pliki w ogóle są w nim zawarte ?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

ja pod XP nie mam tegoż folderu, napisz jakie pliki się w nim znajdują,

no właśnie mówię - jak miałem uruchomionego kompa w Windowsie to w ogóle tego folderu nie mogłem znaleźć (choć miejsce zajmował), nawet gdy w widoku ustawiłem ‘pokazuj ukryte pliki/foldery’. Dopiero gdy odpaliłem komputer w linuksie to znalazłem w folderze windows folder installer zajmujący 20 gb, a w nim kilkaset plików po 70-170 mb każdy. Napiszę później jakie rozszerzenie mają te pliki.

orzeu ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie ma sprawy - zmieniłem nazwę…

orzeu , to teraz pochwal się i podaj, jakie nazwy mają te pliki albo daj screena.