Windows installer 3.1

(Mwojciechowski55) #1

Czy może mi ktoś powiedzieć jaką role spełnia ta aktualizacja?

KB893803 Windows Installer 3.1

(Kosior6) #2

Nowy installer Microsoftu, bez niego nie zainstalujesz wielu aplikacji, np. NET.Framework

(Myszonus) #3

Nowe funkcje w Instalatorze Windows 3.1

• Nowa pomniejsza właściwość UpdateTargetRTMProperty: Pliki poprawek mogą obecnie być przeznaczone zarówno dla wersji oryginalnej, jak i dla wersji na poziomie najnowszego dodatku Service Pack.

• Nowa funkcja API MsiSetExternalUIRecord: Pakiety korzystające z zewnętrznego interfejsu użytkownika mogą obecnie odbierać komunikaty jako rekordy, a nie jako ciągi znaków.

• Nowe właściwości x64 i Msix64: Pakiety mogą obecnie używać właściwości x64 i Msix64 w celu wskazania obsługi systemu operacyjnego opartego na procesorze x64.

• Nowa funkcja API MsiNotifySidChange: Tej funkcji API można użyć do uaktualnienia konfiguracji Instalatora Windows, jeśli identyfikator zabezpieczeń (SID) użytkownika ulegnie zmianie.

• Poprawki zoptymalizowane są obecnie funkcją opcjonalną: W instalatorze Windows 3.0 wprowadzono nową funkcję poprawek zoptymalizowanych („flyweight patching”). Domyślnie ta funkcja była włączona dla wszystkich poprawek. W Instalatorze Windows 3.1 ta funkcja jest obecnie wyłączona, chyba że użytkownik włączy ją, ustawiając właściwość OptimizedInstallMode w tabeli MsiPatchMetaData.

(Mwojciechowski55) #4

Pytałem się bo cały czas szukam powodu dlaczego nie mam automatycznych aktualizacji i przypomniało mi się że przy ostatnich aktualkach cos takiego się pojawiło, że jeśli coś zainstaluje to nie będzie tego monitorka z automatycznymi aktalizacjami tylko Microsoft update. A to ostatnie coś mi nie dział i teraz szukam sposobu żeby jakoś było po staremu :smiley: Może wiecie co odinstalować żeby było normalnie?

(aju) #5

Wejdź na MS update: w zakładce uaktualnienia zaznacz :używaj windows update

(Mwojciechowski55) #6

Wiem ale jak na tej stronce pobieram aktualizacje to mi wyskakuje błąd :frowning:

• Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć.

(aju) #7

To znaczy na jakiej stronce?

Rozwiń troszkę ten problem bo zbytnio nie rozumiem.

Nie działa Ci MS update?

(Mwojciechowski55) #8

Na stronce MS update, wyskakuje mi błąd i nie moge pobrać aktualizacji ;(

(aju) #9

Podaj dokładnie co Ci się wyświetla. Co to za błąd? Podaj jego numer lub czego dotyczy.

(Mwojciechowski55) #10

To jest ten błąd:

Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć.