Windows installer service could not be acessed

zrestartowałem, w usługach nadal nie mam instalatora Windows

podczas instalacji występuje ww. błąd

a i jak uruchamiam ponownie komputer to wyskakuje mi takie coś :

hmmoi.jpg

Kurde, teraz to chyba błąd od Comodo ,pobierz bibliotekę bezpośrednio na dysk C

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msi

no pobrałem i co dalej ?

http://www.searchengines.pl/Zamiana-chr … 89288.html

Z całego tego Twojego tematu , wniosek jest prosty , zainstalowałeś jakąś okrojoną wersje systemu i stąd masz takie problemy.

nie, reinstal systemu robiłem już wiele razy a taki błąd mam 1 raz wiec chcę go rozwiązać bez konieczności kolejnego reinstalu

Dodane 07.07.2010 (Śr) 0:41

i co mam z tym zrobić

Sprawdź w C\Windows\System32 czy faktycznie nie ma tej biblioteki msi.dll ,jak jest to może trzeba ją podmienić(bo coś z nią nie tak) Replacerem, lub spróbuj wypakować tą pobraną bibliotekę do C\WIndows\System32,ExpressZIP’em,(w pliku redme z dll tak pisze),

! Data file not found: 

                "C:\DOCUME~1\NEC~1.NEC\USTAWI~1\Temp\Katalog tymczasowy 4 dla Replacer.zip\data"

Press any key to quit.

Dodane 07.07.2010 (Śr) 12:59 – a tym express zipem to normalnie to podmienić ? w sensie że usunąć stare msi.dll i wrzucić nowy do tego folderu DllCache dla ścisłości ścieżka do msi.dll :

C:\WINDOWS\system32\DllCache

Ten punkt przywracania teraz olej. Bo jeśli faktycznie masz zainstalowanego Comodo jak zauważył Łukash to wynikną z tego teraz dodatkowe problemy, na które szkoda czasu. Tu masz na przyszłość jak się korzysta z tych punktów przywracania systemu http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

Co do tego ‘zainstalowanego’ przez Ciebie msiserver zrób na razie coś takiego …

W okienku Uruchom wpisz cmd i następnie jedno po drugim wykonaj takie polecenia:

msiexec /unreg

msiexec /regserver

I sprawdź, czy usługa Instalator Windows pojawi się na liście.

Ale zanim to zrobisz napisz mi co zrobiłeś, że ta usługa Instalator Windows zniknęła Ci z listy usług?

zrobiłem to co jest napisane w tym linku

http://en.kioskea.net/forum/affich-390- … -be-access

zrobiłem poradę 1,2,4, ale Windows Instaler zniknął mi dopiero po 4 poradzie użytkownika ARE3NA

Dobra to spróbujemy cofnąć skutki tego kroku nr 4.

  1. W okienku Uruchom wpisz regedit i następnie zlokalizuj takie klucze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msiserver

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msiserver\Enum

Oba te klucze usuń

  1. Następnie zrób to co opisywałem w poprzednim poście, czyli:

W okienku Uruchom wpisz cmd i następnie jedno po drugim wykonaj takie polecenia:

msiexec /unreg

msiexec /regserver

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy usługa Instalator Windows pojawi się na liście.

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.


C:\Documents and Settings\NEC.NEC-A1B8FD48513>msiexec /unreg

Nazwa 'msiexec' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.


C:\Documents and Settings\NEC.NEC-A1B8FD48513>msiexec /regserver

Nazwa 'msiexec' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.


C:\Documents and Settings\NEC.NEC-A1B8FD48513>

Dodane 07.07.2010 (Śr) 17:10

nadal nie ma usługi instalator windows

Te klucze usunąłeś tak?

Dobra spróbuj teraz jeszcze raz zainstalować ten Instalator Windows, ale z tego linka, który podałem wcześniej, czyli to:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5a58b56f-60b6-4412-95b9-54d056d6f9f4&displaylang=en

Ściągasz WindowsXP-KB942288-v3-x86.exe

Jeśli będą jakieś błędy w trakcie instalacji to zanotuj jakie

Dodane 07.07.2010 (Śr) 17:43

W sumie to jeszcze jedno. Możesz sprawdzić czy w folderze C:\windows\system32 masz plik msiexec.exe? Sprawdź to zanim podejmiesz próbę ponownej instalacji

klucze usunięte

mam msiexec.exe w c:\windows\system32

Dodane 07.07.2010 (Śr) 18:32

instalowac instalator

Dodane 07.07.2010 (Śr) 18:33

:?:

Nie na razie nie instaluj. Skoro to masz to msiexec.exe spróbuj najpierw zrobić coś takiego: (sorka, że tak zamieszałem)

  1. Wpisz w okienku Uruchom komendę cmd

  2. Następnie w tym okienku, które się otworzy wpisz:

cd C:\windows\system32

msiexec /unreg

msiexec /regserver

Jeśli znowu będą jakieś komunikaty błędów to wklej je tutaj tak jak ostatnio. Jeśli nie będzie to uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy pojawiła się usługa Instalator Windows.

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.


C:\Documents and Settings\NEC.NEC-A1B8FD48513>cd C:\windows\system32


C:\WINDOWS\system32>msiexec /unreg

Nazwa 'msiexec' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.


C:\WINDOWS\system32>msiexec /regserver

Nazwa 'msiexec' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.


C:\WINDOWS\system32>

n/c

Nie może znaleźć pliku w folderze mimo, że ten plik tam jest … Ale jaja :smiley:

A spróbuj odpalić ten .exe bezpośrednio z folderu system32 przez dwukrotne kliknięcie. Powinno Ci się otworzyć okienko z helpem do tej aplikacji. Będzie tam też napisane na samej górze jaką masz wersję tego instalatora windows. Oczywiście wszystko przy założeniu, że się otworzy. Jeśli się nie otworzy to może chociaż jakiś komunikat błędu będzie.

Dodane 07.07.2010 (Śr) 20:13

Dobra tamten error (jeśli jakiś się pojawi) możesz wkleić, ale zaraz po tym od razu przeinstaluj ten program. Robisz to z użyciem kroków, które wcześniej wrzucił na forum Łukash tyle, że ściągniesz najnowszą wersję tego programu (odpowiednio zmodyfikowałem w tym celu jeden krok poniższego opisu).

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd w polu tekstowym Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.

   2. Wpisz polecenie cd %windir%\system32, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   3. Wpisz polecenie attrib -r -s -h dllcache, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   4. Wpisz polecenie ren msi.dll msi.old, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   5. Wpisz polecenie ren msiexec.exe msiexec.old, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   6. Wpisz polecenie ren msihnd.dll msihnd.old, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   7. Wpisz polecenie exit, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   8. W wierszu polecenia wpisz polecenie exit, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

   9. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij pozycję Wyłącz komputer lub Zamknij system.

  10. Wybierz opcję Uruchom ponownie, a następnie kliknij przycisk OK lub Uruchom ponownie.

  11. Zaloguj się do komputera.

  12. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Instalatora Windows. 


http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5a58b56f-60b6-4412-95b9-54d056d6f9f4&displaylang=en

Ściągasz WindowsXP-KB942288-v3-x86.exe


  13. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij pozycję Wyłącz komputer lub Zamknij system.

  14. Wybierz opcję Uruchom ponownie, a następnie kliknij przycisk OK lub Uruchom ponownie.

Jak to zrobisz to zobacz, czy pojawiła się ta usługa Instalator Windows. Jeśli jej nie będzie na liście to daj znać.

Ale nawet jeśli tej usługi nie będzie na tej liście usług to zrób takie coś. W wierszu poleceń (Uruchom -> cmd) wpisz polecenie net start msiserver.

Powinien się pojawić komunikat w stylu “Pomyślnie uruchomiono usługę” (lub coś podobnego). Jeśli się pojawi taki komunikat (lub podobny) to spróbuj uruchomić instalator gry. Jeśli instalator gry ponownie się nie uruchomi to napisz jaki komunikat błędu się pojawił.

Jeśli nie pojawi się komunikat “Pomyślnie uruchomiono usługę” (lub coś podobnego) to daj znać na forum jaki komunikat się pojawił.

PS Sorka, że upchnąłem tyle informacji w jednym poście, ale odpisujemy o tak różnych godzinach, że musiałem to zrobić :stuck_out_tongue:

hah zrobilem jak napisałeś polecenie net start msiserver zadziałało, ale podczas instalacji gry wyskoczył znowu tytułowy błąd

Dodane 08.07.2010 (Cz) 16:48

usługi nadal nie ma

Dodane 08.07.2010 (Cz) 17:10

chciałem sobie zainstalować steam ale wyskoczyło mi takie coś :

steamwj.jpg

Ja bym powtórzył te kroki:

http://support.microsoft.com/kb/315346/pl

Po tym instalator “chyba” działał ,co do błędu ISSetup.dll

http://topranking.pl/907/problem,call,o … arfare.php

Łukash jemu już działa ten Instalator Windows. Skoro zadziałało mu polecenie net start msiserver, tzn. że usługa się zainstalowała poprawnie i dodatkowo udało się ją uruchomić. Mi się wydaje, że ma syf w rejestrze windows-a i stąd te wszystkie problemy i dlatego też nie wyświetla mu się to na liście usług. No ale może masz rację …

Anyway NECcod4 zanim spróbujesz robić to co pisze Łukash spróbuj zrobić to co wcześniej nie zadziałało.

  1. Wpisz w okienku Uruchom komendę cmd

  2. Następnie w tym okienku, które się otworzy wpisz:

cd C:\windows\system32

msiexec /unregister

msiexec /regserver

Jeśli nie zadziała to kombinuj ścieżką Łukasha