Windows - jak zrobić, żeby było legalnie

(Mateomulio) #1

Witam!

Niedawno przyjechałem z USA, gdzie zakupiłem laptopa z zainstalowanym systemem Windows XP Media Center Edition 2005. Nie dostałem do niego płyty instalacyjnej Windows, ale na spodzie laptopa napisany jest do niego key. Już w Polce padł mi system i chce sformatować dysk i tu się rodzi moje pytanie: Skąd mam wziąć system (nie kupując nowego), aby cały czas był legalny. Czy mogę ściągnąć pirackiego Windowsa Media Center i użyć przy instalacji klucza umieszczonego na spodzie laptopa, czy może jest jakiś inny sposób???

(Mokreoko) #2

Zadzwon do MS i oni Ci poradzą

(Felixz) #3

Niektóre laptopy mają ukrytą partycję z obraem dysku tuż po instalacji oprogramowania.

Sprawdź, czy nie masz jakiegoś programu do backupu i przywróć partycję.

(Neon1992) #4

Moim zdaniem jeżeli zainstalujesz Windows'a z pirackiej płyty i wpiszesz CD-KEY z laptopa to będzie to w pełni legalny system.

Ale to tylko moje zdanie.

(Mateomulio) #5

Wolałbym jednak zainstalować od nowa, niż odzyskać. Odzyskanie to dla mnie ostateczność, ponieważ nie miałem tam żadnych ważnych danych.

(Me) #6

Mulinho partycja recovery przywraca caly system jaki instalowal producent.

Jesli masz della to na dysku jest program dell restore. Uruchamiasz go i po 10 minutach masz "nowy" stary system.

Ale generalnie kazdy laptop ma cos takiego :wink: Wiec tylko poszukaj :wink:

Windows zaisntalowany z pirackiej plyty CD ale z legalnym keyem niestety nie jest w pelni legalny wg microsoftu. Jak mi nie wierzysz to poszukaj na googlach... Absurd ale coz...

(Mateomulio) #7

Aha no dobra =D Poszukam... Mam HP

(fiesta) #8

Zaiste ciekawe, generalnie pokaż mi TOSHIBE z ukrytą partycją z systemem i sterownikami :roll:

Złączono Posta : 31.03.2007 (Sob) 19:09

To niekoniecznie musi być płyta z logo MS i napisem Windows, poszukaj na płytach któe dostałeś do laptopa. Wspomniane powyżej Tosniby mają właśnie taką płytę i to wcale nie z napisem Windows

8)