Windows Legalny czy Nielegalny?

Moja uczelnia udostępnia swoim studentom Windows XP OEM. Licencja jest ważna, dopóki jest sie studentem, tzn. po zakończeniu studiów CK-KEY przestaje być aktywny. Klucz przestaje być aktywny przy ponownej instalacji systemu, czyli właściwie dopóki system chodzi to jest legalny.

Pytanie brzmi :

Czy jeżeli zrobiłbym obraz systemu po instalacji, np. Norton Ghost, to po zakończeniu studiów odtwarzanie jego byłoby nielegalne?

Prosze o opinie. pzdr…

A co na to licencja systemu?

Jeżeli chodzi o MSDN AA to całe oprogramowanie jest legalne nawet po studiowaniu o ile zostało zainstalowane na komputerze podczas studiów. Jak zrobisz obraz w tym czasie to na pewno później przywracanie systemu będzie legalne bo system był aktywowany już wcześniej gdy jeszcze studiowałeś. Co do obrazów polecam program Acronis True Image. Sam dzięki niemu mam zrobione już kilka obrazów różnych wersji systemów windows na zapas :slight_smile:

Nie odnalazłem na stronie MSDN-AA żadnych informacji o licencjonowaniu. Czytając tylko z forum wydziałowego wiem to, co napisałem powyżej.

Czyli to jest obowiązujące

Pisali to studenci … admin sie nie wypowiedział jakoś < może sam nie wie? > i chciałem sie z Waszą opinią zapoznać, może ktoś też korzysta z tego programu i wie więcej.?

Coś kiepsko szukałeś. Pierwszy link w Google podaje precyzyjne informacje:

http://www.microsoft.com/poland/edukacj … fault.mspx

Nie wolno Ci po zakończeniu studiów używać takiego oprogramowania gdyż otrzymałeś na nie licencję TYLKO NA CZAS STUDIÓW

Ok … wszystko jasne. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Jeśli byłbyś tak łaskawy to wskaż mi w tym tekście gdzie tak napisano bo nijak się nie mogę z tobą zgodzić w tej kwestii

czesio2

więcej tu

http://msdn.microsoft.com/academic/program/usageguide/

a po polsku czegoś nie ma ??

sądzę że jednak większość użytkowników niczego ciekawego z tego artykułu nie wyniesie bo nie każdy kuma po angielsku :shock:

mam wina z MSDNu i nie wydaje mi się żeby takie coś było możliwe

tak to niestety jest że mało kto wie do końca jak to z tymi licencjami MSDN jest (na mojej uczelni także każdy mówi coś innego) chociaż Microsoft co rok organizuje na uczelniach niemal każdego miasta konferencje poświęcone programowi MSDN AA.

Było już kilka podobnych tematów, dziwić może stan ignorancji wręcz studentów korzystających z inicjatywy Microsoft, pozwalającej nieodpłatnie brać udział w MSDN Academic Alliance. Przecież zasady korzystania z tej akcji są tak przejrzyste, że nie pozostawiają najmniejszej furtki na interpretacje.

Używając oprogramowania MSDN Academic Alliance użytkownik ma obowiązek poznać zasady na jakich dobro to może wykorzystywać.

Detalicznie jest to przedstawione np. w MSDN Academic Alliance, gdzie pod punktem RAMOWA UMOWA LICENCYJNA UŻYTKOWNIKA OPROGRAMOWANIA są niewielkie pliczki ze szczegółowym omówieniem zasad korzystania z oprogramowania.

Wniosek więc, że dużo jeszcze oczywistych spraw wydawać Ci się będzie niemożliwe, tu oczywiście będziesz używał oprogramowania nielegalnie.

Na polskojęzycznej stronie Microsoft, poświęconej MSDN Academic Alliance , którą jako użytkownik omawianego oprogramowania winieneś też znać, czytamy m.in.

Cóż tu jeszcze można dodać ??

To ja dodam tyle, że z mojego źródła, które jest koordynatorem MSDN AA wynika tyle, że jeśli przestaje się być studentem a aktywowało się wina kiedy się jeszcze nim było, to system jest legalny, nie ma długości ważności licencji. Oczywiście aktywować można tylko raz.

Czyli powiedzmy, jeżeli zrobie obraz systemu i odtworze Go, to będzie to legalne w oczach najeżdżającej mnie Policji, ale właściwie nie będzie to legalne w zakresie licencji.

System będzie legalny, ale moje poczynania niekoniecznie?