Windows Live Messenger - problem z instalacją

Witam,

Znajomi mają komputer z systemem Vista oraz podłączony do netu przez Sferię.

Jak chcę zainstalować komunikatora jak w tytule, to wyskakuje komunikat o pracy w trybie off-line.

Jak zmienić trym, żeby być on-line, albo co trzeba zrobić, żeby udało się zainstalować komunikator.

gembalap ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

a nie blokuje go jakiś firewall że wywala tryb off line ?

Bądź w trakcie instalacji czasem komputer nie jest podłączony z siecią ?

Wyłaczyłem FireWall’a, żeby przypadkiem nie było takiego problemu. Oczywiście teraz jest włączony, ale na czas instalacji tez o tym pomyslałem i wyłaczyłem.

Komputer jest cały czas w sieci, bo inne komunikatory są zalogowane i aktywne, zarówno przed jak i po zorpoczęciu/przerwaniu instalacji.

Dokładnie problem wygląda tak. Windows vista ma w menu startowym link do Windows Live Messenger - pobieranie. Wchodze na strone, pobieram plik WLinstaler.exe i próbuję zainstalowac z dysku. W tym czasie dostaję komunikat, że instalator nie może zostac uruchomiony, ponieważ jesteś w trybie offline.