Windows Longhorn legalny czy nie?

(system) #1

Chciałbym sie dowiedzieć czy system Windows Longhorn jest legalnym systemem, czy za posiadanie go nic mi nie grozi. Wiem że ten system nie wyszedł nigdy na rynek, wiem też że cały czas udoskonalają go internauci. Skąd można ściągnąć najnowsza wersje tego systemu prosiłbym o linka i wypowiedzcie sie na temat tego systemu bo mam zamiar go ściągnąć tylko nie wiem czy warto.

(Dav4dav4) #2

Longhorn to jest system który nigdy chyba nie wyszedł. Zmienili mu tylko nazwę na Vista... będzie to nielegalne.

(mati75) #3

Najnowsza wersja to ... Windows vista SP1 build 6001

z półki sklepowej :mrgreen:

(sdar) #4

Informacje o nielegalnych wersjach systemu -> KOSZ

(niezDarek) #5

był dany okres kiedy można było korzystać lecz sie skończył i teraz już nie można korzystać z niego

(Urban1477) #6

Przepraszam z góry że trochę odgrzewam temat.

Longhorn nie był tylko wczesną wersją Visty. To zupełnie inny projekt niż Vista i Server 2008, który tylko dla zmyły miał nazwę kodową Longhorn :wink:

W 2004 roku Longhorn znajdował się w dość zaawansowanym stadium rozwoju, jednak porzucono projekt na rzecz Visty, do której przeniesiono tylko część jego technologii. Sporo osób jeszcze używa kompilacji 4074 i uważa że ten system jest o lata świetlny lepszy od Visty. Wyszło do niego dośc sporo nieoficjalnych poprawek.

Czy jest to legalne ? Co cóż, a czy istnieje dla Microsoftu wyraz abandonware ? Niestety nie :frowning: