Windows media player i problem z kodekami

zauwazylem ostanio ze ilekroc sciagam jakis film .wmv to pojawia sie ze nie ma kodeka klikam na pomoc otiwra sie witrynka M$ pojawia sie kotry kodek mam sciagnac. instaluje ale w dalszym ciagu pojawia sie ze w dalszym ciagu nie ma tego samego kodeka a czasem tez innego isntaluje je wszystkie ale daje niektorych filmow pod WMP nie moge otwierac.

mam xpeka SP2 WMP 10

mmoze sa jakeis “uniwersalne” kodeki ktore sie instaluje do wmv ??

dzieki

A słyszałeś o kodekach ace mega codecs? Jest to bardzo duży zbiór kodeków w jednym pliku instalacyjnym. Myślę, że zainstalowowanie ich powinno rozwiązać twój problem.

Zainstaluj:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=301

Ja osobiście zaproponował bym Ci K-Lite Mega CodecPack. Masz tu wszystkie kodeki, jakie tylko istnieją :slight_smile: Po za tym CodecPack zawiera jeszcze Quick Time Alternative (nie musisz instalować osobno Quick Time’a) i Real Alternative. Musisz tylko zaznaczyć to wszystko w procesie instalacji. Według mnie i moich znajomych ten CodecPack jest najlepszy.

Ściągniesz go z: http://www.free-codecs.com/download/K_L … c_Pack.htm

Jakby to nie pomogło z WMP to spróbój otworzyć film przez “Media Player Clasic”, który jest instalowany wraz z tym CodecPackiem.

mam wlasnie klite i mam problem z filmami wmv

też ostatnio walczyłem z kodekami do WMP,

lecz nieskutecznie…

Niektóre filmiki po prostu nie szły .

Pobierałem nawet specjalne kodeki dla wmp,

uaktualniłem go do wersji 10,

uznałem że do plików wideo lepiej używać chociażby divix Player’a :slight_smile: który jest razem z kodekami :smiley:

Ja zainstalowałem ffdshow i teraz wszystko u mnie śmiga bez żadnych problemów (WMP10). Dlatego dołączam się do rady El Presidento.

zainstalowalem ffdshow i dalej to samo! !!

Czy dzieje się tak tylko w Windows Media Player? Sprawdź w innym programie do odtwarzania plików wideo :slight_smile:

Jeśli nie chcesz już się męczyć z kodekami zainstaluj VLC.

radiator :

Odinstaluj kodeki.

Przeczyść rejestr np. jv16

Zainstaluj ponownie kodeki (k-lite mega codec pack)

Zainstaluj wmp 11 (na razie beta ale ma nowy kodek i jest bardzo stabilna)

Jeśli dalej nie będzie szło to możesz spróbować odtwarzać w innym programie lub spróbować w tym: MPlayer Starter Frontend