Windows media player - Jak pliki .mkv odtwarzać jako "wideo"

Witam,

Za pomocą programu WMP przesyłam sobie filmy do tv firmy sharp (40le630).

W specyfikacji tv jest napisane, że można odtwarzać również filmy .mkv (z innymi nie mam problemów).

Jednak ja nie mogę.

Podejrzewam, że jest to problem z wmp.

On ma różne klasyfikacje plików

wideo

audio

obraz

inne

A w tv są tylko te 3 pierwsze (nie ma “innych”)

Natomiast pliki mkv są właśnie klasyfikowane jako inne.

Czy ktoś wie, co zrobić, żeby plik mkv był w wmp klasyfikowany jako “wideo” (lub inny sposób na odtwarzanie go przez tv przez sieć) ?

Z góry dzięki.

Zainstaluj sobie te kodeki i już *.mkv Ci pójdzie na WMP, choć na TV nie.

Mam ten sam problem i musiałem po prostu zainstalować inny server multimediów, aktualnie testuje Wild Media Server i jest super. Jeszcze większe możliwości niż w WMP :wink:

inflamator ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ogólnie, to w wmp mi ten plik działa.

Tylko tv go nie widzi. Wydaje mi się, że powinien być w kategorii wideo, ponieważ tv nie widzi kategorii “inne”.

Sprawdziłem inny serwer (Nero Media), i tv widzi plik. ale nie może go odtworzyć… :confused:

Może po prostu za cienki tv…

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to chętnie poczytam.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Mi również w WMP .mkv działało, ale już na TV nie chciało, poczytałem w necie o tym i niestety chyba nie da się tego formatu odtworzyć strumieniowo poprzez ten program. Nero nie testowałem, ale w/w program przeze mnie strumieniuje je wyśmienicie.

Jeżeli masz pendrive i w telewizorze USB, to możesz zgrać ten plik w spróbować z pena odtworzyć, już w TV, jeżeli będzie działał, to kombinuj z tym serverem mediów, a jeżeli nie, to po prostu Twój TV nie obsługuje formatu mkv, czy akurat danej specyfikacji pliku.

Ja mam TV LCD Samsunga i parę dni temu również się wzmagałem z tym problemem i opisuje Ci jak go rozwiązałem :wink: