Windows Media Player nie działa

Witam. Zauważyłem dzisiaj że żaden plik nie uruchamia się przez Windows Media Player, czy to film czy muzyka, przy próbie uruchomienia samego odtwarzacza nie wyświetla się nic, żaden komunikat ani program, natomiast jak odpalam przez to jakąś muzykę czy film to wyświetla się błąd, z komunikatem  Wykonanie serwera nie powiodło się.  Znalazłem dzisiaj jakiś program na pasku Haali Media Splitter, oczywiście nie można go zamknąć, może on coś pomieszał. Ale to tylko poszlaka. VLC działa dobrze.

Próbowałeś zaktualizować Windows Media Player (o ile się da)? Jeżeli nie używasz Haali Media Splitter to spróbuj go usunąć, zrestartować komputer i odpalić WMP. Jak to nic nie da to nie wina programu.

Z tego co czytałem, program Haaku Media Splitter służy do odtwarzania kontenera .MKV czyli jakości HD, która wykracza poza możliwości konterena .AVI. Wnioskujemy, że odpala się nim głównie filmy, czyli jak VLC , wątpie że ma on jakiś wpływ na Windows Media Player , lecz jego brak możliwości wyłączenia jest niepokojący. Spróbuj w menedżerze zadań>procesy wyłączyć go, prawdopodobnie wraz z auto-startem jest włączany.

Haali Media Splitter nie da się usunąć, nie ma go na liście programów do usunięcia w panelu sterowania, Jak klikam na niego prawym i otwórz lokalizację pliku to uruchamia się folder Windows --> SysWOW64. Nie mam możliwości zaktualizowania WMP bo on nie chce się uruchomić,

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html

Zobacz tym programem czy da się go usunąć. Skoro z niego nie korzystasz to po co ma śmiecić system.

Zrestartowałem komputer po instalacji Revo Uninstaller i problem sam się naprawił, Haali Media Spliiter już się nie pokazuje w pasku, a WMP już działa jak należy.

Wejdz w Uruchom (windows+r) i wpisz msconfig, następnie Uruchamiane i odznacz proces Haali Media Splitter o ile jest, bo może być, ale nie widoczny dla systemu. Dodam, że istnieje opcja Autostartu w CCleanerze, która jest bardzo pomocna. Pamiętaj abyś po każdej zmianie ustawień systemu koniecznie go zrestartował, ponieważ dopiero wtedy będą widoczne skutki działania komputera.