Windows media player nie widzi plików avi

Witam,szukałem odpowiedzi naforum ale nic nie mogę znaleźć ,znajoma wzięła ode mnie parę filmów nagranych w avi i u siebie na kompie nie może ich odtworzyć ,stacja dysków pokazuje jej że dvd jest puste jak by nic na nim nie było ,działać działa bo inne rzeczy pokazuje a avi nie widzi ,Wie ktoś może w czym szukać przyczyny czy co może powodować problemem ? kodeki raczej nie przecież windows standardowo avi czyta

Polecam jednak zainstalowanie kodeków z paczki K-Lite Mega Codec Pack. Być może płyta jest źle nagrana lub jej napęd nie czyta tego rodzaju płyt. Podaj jej model napędu DVD i jaka płyta DVD.

kodeki ma wgrane Mega Codec Pack ,płyta zwykła dvd jest ok -ona już ją kiedyś z dwa tygodnie temu na tym kompie odtwarzała i wszystko było ok , teraz jeszcze raz chciała a tu komp pokazuje że płyta czysta.a inne rzeczy widzi .Modelu napędu DVD to ona raczej nie nie zna(postaram jej się wytłumaczyć jak to zrobić ale może być ciężko)ale problem może być gdzieś indziej bo jak je się to kiedyś już zdarzyło nie wiedziała co zrobić to zrobiła format i znowu wszystko działało -do teraz, CZY przyczyną mogą być stery? bo z tego co wiem to nawet po formacie wgrywa stery z płyty którą miała przy zakupie kompa a kupiła go…z 4-5 lat temu ?

już mam model LG GSA-4163BBU wgrałem najnowszy soft i dalej to samo :?:

Może być coś z laserem . poczytaj o czyszczeniu napędu http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmontowyw … ego-63481/

zaklik , dzięki ,otym samym myślałem :slight_smile: no bo co może być innego ,raz widzi tą płytę raz nie :slight_smile:

Jeśli tak to raczej wina napędu(będzie czytał coraz mniej płyt).A na innych dobrze chodzi?

dobrze, być może dlatego tak robi że to są zwykłe płytki z kiosku za 1zł chociaż ja też takich czasami używam i nie mam problemów może dlatego że mam samsunga :?