Windows Media Player zabrania odtwarzania DVD

Mam taki problem:

Windows Media Player nie chce mi odtworzyć filmu na DVD z gazety, wkładam orginalną płytkę z gazety i wyskakuje mi komunikat:

“Program Windows Media Player nie może odtworzyć dysku DVD, ponieważ wystąpił problem podczas konfigurowania ochrony praw autorskich.”

Co to jest? Tydzień temu normalnie oglądałem filmy w WMP.

A sprawdzałeś teraz na innych płytach DVD czy działa???

Płyta nie jest przypadkiem uszkodzona??

Na wszystkich mi nie działa. Posiadam WMP 10.

Ostatnio nic nie ustawiałem w WMP…

Zainstaluj sobie Power DVD 5.0 i za każdym razem jak włożysz film do napędu to automatycznie załaduje się film lub w Windows Media Palyer wejdz w zakładke “Widok” i wybierz “Opcje”.Następnie wejdz w zakładke “Formaty” i wybierz opcje “Zaznacz wszystko”.To powinno pomóc.

Nie pomogło, nadal nie odtwarza…

to zainstaluj Power DVD

Wyczyść napęd i pomyśł po czym zaczeło Ci się to dziać.

Poczytaj o WMP10.

http://centrumxp.pl/windowsmedia/faq.php

Profilaktycznie scan kompa na szkodniki.

Nie musze czyscic napedu bo jest dobry. Filmy te i inne odtwarzaja sie np. w allplayer wiec nie jest to wina napedu tylko WMP. W płytkach z gazet na poczatku filmu jest opcja wyboru z lektorem, bez lektora, z napisami itp. te opcje sa mozliwe do ustawiania w WMP a w allplayer tego juz nie ma wiec odtwarza mi te filmy bez lektora.

Oczywiście zainstaluje powerdvd ale to nie jest wyjscie z sytuacji ponieważ chciałbym wiedzieć co się WMP stało że już nie działa a działał.

Zainstalowałem Powerdvd i nagle WMP dobrze działa :slight_smile: