Windows Movie Maker - błąd przy zamanie projektu do filmu

Montuję sobie taki film na własny użytek, dla własnej satysfakcji przy użyciu WMM, ponieważ jest prosty w obsłudze i w zupełności mi wystarczy. W niektórych momentach chciałem dodać fragmenty z kilku filmów z YT.

Wszystko ładnie działało do czasu kiedy do mojej produkcji chciałem dodać film z youtube, który był kawałkiem filmu fabularnego, np.:

http://www.youtube.com/watch?v=1yh6s-2KezE

Gdy pobrałem taki film z youtube mogłem go dowolnie odtwarzać, montować, podmieniać dźwięk, ale gdy chciałem go z projektu WMM wyeksportować do gotowego filmu zaczynały się problemy. Wyświetlał się komunikat o poprawnym opublikowanym filmie, ale gdy chciałem obejrzeć gotowe dzieło to obraz na filmie był zniekształcony, coś podobnego można zaobserwować na starej kasecie VHS. Problem występuje tylko przy w/w filmikach, przy innych pobieranych z YT albo zrobionych komórką problem nie występuje. Próbowałem pobawić się Camtasia Studio i taki problem nie występuje, ale to program nie dla mnie, w dodatku płatny. Próbowałem też zainstalować najnowsze kodeki, nie pomogło. Jaka może być przyczyna tego problemu i jak to naprawić?

Blitz1410 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Windows Movie Maker po prostu nie daje rady z plikami akurat tymi ze względu na brak obsługi jakiś kodeków. Ja tam bym on niego dużo nie oczekiwał.

Nawet po przekonwertowaniu tych filmów do formatu obsługiwanego przez WMM np. WMV?

Jak dobrze zrozumiałem, że dopiero po wysłaniu na YouTube jest problem?

Więc albo to wina samego programu który tak dziwnie koduje, poszukaj zastępczego programu na moment jeśli zależy na tych filmach. Jestem też ciekaw czy u Ciebie tylko tak odtwarza.

Nie, problem jest przy zapisywaniu projektu filmu jako gotowy plik multimedialny w tym przypadku film.

Czym odtwarzasz? Myślałeś o kodekach: zmiana/reinstalacja/odinstalowanie i użycie VLC media player?