Windows Movie Maker - duży problem

Może mi ktoś podać jakie kodeki mam zainstalowac by bez problemów pracować w WMM 2.1? :frowning: Może jakaś konfiguracja ffdShowa ? Wiem, MM to prawie jak program, lecz ja koniecznie muszę rozwiązać swój problem, bo inaczej nie zapiszę 2 kompilacji, a właśnie zapisu filmu w WMM tyczy się mój problem. :evil:

Nie mogę zapisać 2 filmów.

Gdy miałem następujące kodeki: K-Lite Mega Codec Pack 1.53, ffdShow (z 26 maja 2006), to wszystko + Updade do K-Lite Codec Packa (z 7 lipca 2006), miałem problem opisany na TYM forum [4 post od dołu].

Tam mi nikt nie pomógł, więc instalowałem różne packi, lecz było to samo, aż wreszcie zrezygnowałem z packów typu K-Lite (kodeki tam się dublują i gryzą) i zainstalowałem najprostszy pakiet do odtwarzania filmów i wtedy przy zapisie —> http://img527.imageshack.us/my.php?imag … uu23hr.png :frowning:

Co robic ? Te 2 kompilki musze koniecznie zapisać, a później przerzucam się na Sony Vegasa… :oops:

ja mam divx,xvid,ffdshow,ac3 i wszystko mi chodzi bez problemu

Możesz mi podać wersje kodeków które posiadasz, oraz konfigurację ffdShow (chyba że masz domyślną)?

Może zdarzy się cud… :frowning:

Poczytaj ten temat:

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry41929

Ze strony, którą polecił mi squeet (btw, thx), znalazłem informację, że do obróbki Video najlepiej zainstalować te kodeki:

Standard DivX Codec

Koepi’s Xvid

Moonlight-Elecard MPEG2 Video Decoder

Ogg Vorbis DirectShow filter

Matroska Splitter

Tak, też zrobiłem i udało mi się zapisać 1 z 2 “pechowych” kompilacji.

Nie wiem czy to ważne ale zauwazyłem jeden detal (może głupi, ale na wszelki wypadek napiszę :wink: ).

Przy zapisywaniu tej “szczęsliwej” kompilacji w systray’u widniało kilkanaście ikonek ffdShowa i jedna Dvix Managera. To paradoks, bo do tego filmiku, użyłem plików video, które kompletnie nie potrzebują ffdShowa do tego by się otworzyć.

Druga kompilacja (której jeszcze nie mogę zapisać): przy ładowaniu projektu w WMM, program szuka “kodeka-dekodera”, przy czym kilka razy włącza się i wyłącza ikona Dvix Managera w systray’u, po czym program nie odnajduje “kodeka-dekodera”, ale projekt ładuje się pomyślnie, wszystko jest OK. Do tej kompilacji użyłem plików video, które koniecznie potrzebują ffdShowa , by się otworzyć i dały się załadować w WMM. Natomiast gdy ma się zacząć zapis filmu, włącza się 1 ikona ffdShowa, po czym 1 ikona Haali Media Splitter’a (wszystko w systray’u) i zapis przerywa się TYM.

Może wiecie pod jaką nazwą w konfiguracji ffdShowa oznaczony jest Haali Media Splitter? Wtedy bym go wyłączył i może to by pomogło… :roll:

Wiem, że ta moja “analiza” może być głupia i niepotrzebna ale czasami “diabeł tkwi w szczegółach” :roll: A problem muszę rozwiązać… :roll: