Windows na apple?! instrukcja

Jak zainstalować Windows’a XP na apple? Nigdy wcześniej tego nie robiłem… koleżanka chce abym jej zainstalował XP, czy jest taka możliwość? Czytałem, że niby od jakiegoś czasu jest taka możliwość ale czy będą z tym jakieś problemy? później jakieś wady? Byłbym wdzięczny za instrukcje jak to można zrobić - najlepiej osoby która to już robiła.

Wiem tyle, że musi być w nim procek Intel’a a nie PowerPC

Ja na youtube widziałem kiedyś jak zrobić coś takiego.

A tu znalazłem poradnik.

Poczytaj

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin … 72309.html

jest taki program w macOsie nazywa sie bootcamp czy jakos tak i za pomoca niego moze windowsa zainstalowac jako 2 system

baldys16 , czyli pierwotny musi zostać? #-o

musi zostac…inaczej nie darady,wlasnie ten program jest na MacOsie…

właśnie kiedyś chciałem zadać takie pytanie: a czy niemożna zrobić formatu, a potem z płytki bootowalnej xp zainstalować a potem stery do grafy, dźwięku itp?

matfeusz po co twoja koleżanka kupiła komputer Apple’a skoro chce wgrać Windowsa XP ??

velover sprzęt firmy Apple to nie jest zwykły PC. Nie ma takiej możliwości. Pierwszą rzeczą która uniemożliwia instalacje XP jako podstawowego systemu to to, że w komputerach Apple nie ma BIOSu tylko EFI. Jak wiadomo XP, EFI nie obsługuje.

Grzechu, wiesz moze czy vista obsluguje to efi? Jest tam wybor np. First boot from cd/dvd?

Grzech_u , to jest używany komp, kupiła po bardzo dobry pieniądzach patrząc na aukcje allegro. Jednak miała problemy z przystosowaniem się do nowego systemu.

Szkoda bo przeczytałem wasze ostatnie posty jak już zrobiłem format.

Ale mam do Was pytanie… pisaliście, że nie może być zrobiony format bo sam XP nie będzie działała a ja właśnie tak zrobiłem… normalnie jak na zwykłym kompie sformatowałem go i zainstalowałem system Windows XP SP2. I niby jest wszystko ok. Komputer normalnie się włącza itd. :lol: Tylko jest problem… nie mogę znaleźć sterowników :expressionless: możecie mi jakoś podpowiedzieć skąd mogę pobrać owe sterowniki? Próbowałem kilka jednak nie działają

wytłumaczcie mi o co biega… czy teraz laptop będzie odpowiednio działał?

Laptop to: Macbook