Windows nie chce się załadować

Windows na moim laptopie nie chce się załadować. Podczas startu laptopa wyświetla się znaczek Asusa a potem czarny ekran z migającym kursorem. BIOS jest wczytany bo odpala płyty. Wygląda na to, że to problem z załadowaniem Windows z dysku. Problem pojawił sie po tyn jak przesuwałem partycje.

Próbowałeś go włączyć w trybie awaryjnym?

Pobierz sobie to Parted Magic Live CD

uruchom terminal i wpisz testdisk

Powinno Ci się udać. :slight_smile:

nie ma takiej możliwości. Tryb awaryjny mozna włączyć tylko przed samym załadowaniem systemu a to sie w ogóle nie dzieje

Spróbuję. Co dokładnie powinien zrobić ten program?

Będzie próbował odzyskać utracone partycje (naprawić tablice partycji).

Czym edytowałeś partycje na swoim dysku?

Z systemu, w zarządzaniu. Nie miałem płyty CD pod ręką żeby nagrać Parted MAgic Live CD i zdecydowałem się na przeniesienie plików wierszem polecenia odpalonym z płyty z Win7, a potem na fragmentację C i instalację Win7. Dalej to samo. udało mi się uruchomić program jakis niby do naprawy. Dał mi komunikat, że Nie można odnaleźć na dysku plików systemu. Akcja naprawy tabeli partycji nie powiodła się. Więc chyba zostajem i tylko PML CD

Czyli partycje na dysku są, dobrze rozumiem?

Ich rozmiary są OK?

Tak. Program nie pomógł. Zdecydowałem sie w końcu na usunięcia tabeli partycji. Zainstalowałem Win7 od nowa i po kolejnym przesuwaniu partycji było to samo.