Windows nie działa prawidłowo

Witam

Mam dość duży problem. Otóż nagle, po ponownym uruchomieniu komputera coś po prostu się spieprzyło.

Nie mam teraz dostępu do internetu, nie mogę kopiować ani wklejać plików (nawet nie mogę przeciągnąć plików z jednego okna do drugiego), na dole nie pojawia się pasek zadań, a widoczna jego górna krawędź z jakiegoś powodu jest szara choć powinna być niebieska. Dodatkowo jeszcze, choć to jest już może mniej istotne, gdy wkładam PenDrive’a to widoczny on jest dopiero po ok. 10 minutach. Także sam system Windows uruchamia się nadzwyczaj długo.

Po pierwsze, wszedłem do trybu awaryjnego z dostępem do sieci, ale tam także nie byłem w stanie uruchomić Firefox’a ani Explorer’a. W tym drugim przypadku pojawia się okno, które błyskawicznie znika i tak za każdym razem. Gdy z kolei uruchamiam Firefox’a pojawia się jakieś okno “Mozilla - narzędzie zgłaszania awarii (…)”, ale także nic się nie dzieje. Tak samo gadu-gadu nie działa.

Po drugie, próbowałem uruchomić Anti-Malware (czy coś takiego), ale z jakiegoś powodu program ten się nie włączał.

Następnie, ściągnąłem na drugim komputerze Avasta oraz Combofixa. Przerzuciłem na PenDrive’a, dwa razy przeskanowałem cały system Avastem, który pousuwał mi pełno trojanów i jakiś innych wirusopodobnych rzeczy, jednak nie poprawiło to stanu mojego komputera. Teraz załączyłem Combofixa, który na koniec pokazał mi taki oto log:

http://wklejto.pl/wyswietlpng.php?8806

Macie może pomysł, co może być problemem i jak sobie z nim poradzić?

PS Chodzi o WindowsaXP

Użyj przywracania systemu, gdy powróci do poprzedniego stanu zainstaluj dobrego antywira :slight_smile:

Bądź tak uprzejmy i napisz z jakiego Windows korzystasz :?:

Na samym dole napisałem, że jest to Windows XP :slight_smile:

JoteS: Udało mi się odzyskać pasek zadań na dole, ale gdy daję przywracanie systemu, pojawia mi się komunikat takiej treści:

"PRZYWRACANIE SYSTEMU

Przywracanie systemu nie może chronić tego komputera. Uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie uruchom Przywracanie systemu"

Oczywiście po ponownym uruchomieniu i włączeniu Przywracania systemu pojawia się raz jeszcze ten sam komunikat.

Postanowiłem uruchomić komputer w trybie awaryjnym z założeniem, że może tam uda mi się normalnie rozpocząć proces przywracania systemu. Jednak, gdy wchodzę do konta administratora to dalej nie ma paska zadań, a nie wiem jak inaczej wejść do procesu przywracania systemu.

Macie może jeszcze jakieś pomysły?