Windows nie może się załadować


(bones) #1

Witam.

Po awarii prądu (wyłączenie i po kilku minutach włączenie)  windows nie może się załadować.Po chwili wyskakuje pytanie czy uruchomić w trybie awaryjnym czy normalnie,ale nie uruchamia się ani w trybie awaryjnym ani normalnym.Nie mogę również przywrócić ustawień sprzed awarii.Co może być przyczyną takiego zachowania?Komputer ma już swoje lata,ale może jeszcze da się go reanimować :slight_smile:

Procek Sempron LE-1250 2,2GHz

Płyta MSI K9N6SGM

Zasilacz Powertec 350W

HDD WD CAVIAR 250GB

 

Proszę o pomoc :slight_smile: Pozdrawiam.


(system) #2

Jaki system operacyjny? Jeśli Windows Vista lub 7, użyj płyty instalacyjnej do naprawy uruchamiania: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/startup-repair pierwsza opcja z góry. Płytę CD trzeba zbootować jak do instalacji systemu i potem wybrać opcję “Napraw komputer”.


(bones) #3

System to Win XP.Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:


(system) #4

To szkoda! W tym systemie sprawa nie jest prosta. Radzę wykonać naprawę systemu przez jego nadpisanie lub naprawę sektora rozruchowego. Procedura całkowicie bezpieczna dla zasobów użytkownika. Też wymaga płyty instalacyjnej CD, z której instalowano system: http://toin.pl/2165/naprawa-uszkodzonego-systemu-windows-xp/


(bones) #5

Niestety dysk padł.System go nie widzi,linux też nie…Dzięki za pomoc.Pozdrawiam :slight_smile: