Windows nie rozpoznaje typu monitora

Mam monitor Nokia 446XS i po podłączeniu go do kompa nie mogę zmienić odświeżania, a obraz jest dziwnie zwężony. Windows nie rozpoznaje w ogóle typu monitora w właściwościach pisze że producentem jest: (Standardowe typy monitorów). Gdy natomiast podczas uruchamiania Windowsa mam podłączony do kompa stary monitor (17 cali, highscreen) i w trakcie działania systemu zamienię na nowy monitor wszystko działa, tzn mogę ustawić odświeżanie, i obraz jest dobrze wyświetlany. Widocznie problem polega na tym że przy starcie windy, system nie rozpoznaje monitora i nie wczytuje dla niego jakichś sterowników. I tutaj moje pytanie, czy jest sposób aby system zapamiętał jakoś te ustawienia dla tamtego starego monitora?

A sterowniki od monitora Nokia zainstalowane?

Pobrałem stery do tego monitora, ale nie chcą się zainstalować. Po instalacji pisze że kreator zakończył pracę, ale gdy kliknę w “Szczegóły sterownika” pisze że żadne sterowniki nie są zainstalowane.

Opisz jak je instalujesz.

Poprzez aktualizacje sterowników w Menadżerze urządzeń. Wybieram “zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji”, następnie wybieram folder do którego rozpakowałem sterowniki. A na końcu pisze że system nie mógł znaleźć oprogramowania do sprzętu bardziej odpowiedniego niż to które jest aktualnie zainstalowane. Wie może ktoś jakie jest hasło do trybu serwisowego w tym monitorze? Nigdzie w google tego nie znalazłem.

Odinstaluj sterowniki, które masz (które wrzuca ci system) i zainstaluj je bezpośrednio z pliku instalacyjnego od monitora.

Znalazłem inne sterowniki, z instalatorem. Udało się je zainstalować, i w menadżerze urządzeń pisze że mam monitor Noki 446XS, ale po restarcie kompa i tak nie ma żadnej różnicy, i z powrotem jest tam monitor domyślny…