Windows nie startuje po instalacji sterowników płyty głównej

(zgredzio) #1

Na komputerze siostry postanowiłem zainstalować sterowniki nForce do płyty głównej Epox. Stery zainstalowały się normalnie, ale później komputer już nie uruchomił się poprawnie. System staje w momencie, gdy Windows już ma się uruchomić i powinno pojawić się "Zapraszamy" - ekran robi się czarny. Za którymś razem zostawiłem go włączonego i po jakimś czasie było coś takiego:

cc161455ff24c99cmed.jpg

Wcześniej użyłem konsoli odzyskiwania i polecenia chkdsk /r . Obejdzie się bez formatowania?

(Baddogs) #2

Próbowałeś, czy działa w trybie awaryjnym?

(Cosik Ktosik) #3

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz

chkdsk g: /R

To samo zrób dla dysku C:

(zgredzio) #4

Również nie działa.

Dla dysku C juz to robiłem, zanim zobaczyłem, że ten problem dotyczy G. Te operacje będę mógł wykonać dopiero w przyszłym tygodniu, więc póki co wypisujcie swoje pomysły.

(Cosik Ktosik) #5

Skoro tak, to jeszcze możesz spróbować wykonać przywracanie systemu (punkt 2 lub 4): KLIK

(zgredzio) #6

Teraz jest: stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nierozwiązywalny problem.

Edit: Podłączyłem go do innego komputera i nie było wtedy problemu z dostępem do tej partycji.

(Tezarrus) #7

przeleć dysk programem HD regenerator.

(Cosik Ktosik) #8

Nie, tego nie rób.

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Przy problemach użyj MHDD: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

ale tylko wykonaj punkt 1 i 2, żadnych innych.

(zgredzio) #9

Zakładka Health:

93053118nc3.jpg

Po wykonaniu quick scana wszystko było na zielono. Jednak coś jest nie tak z partycją oznaczoną jako E. Windows pokazuje, że nie jest dostępna, a chkdsk że uszkodzona jest główna tabela plików.

(Cosik Ktosik) #10

Dysk jest zdrowy.

Ile jest wolnego miejsca na dysku? Bo widać na górze, że chkdsk twierdzi iż jest go zbyt mało, aby naprawić problem.

(zgredzio) #11

W tej chwili mam dostęp tylko do g i tam jest 33,3 GB. Z partycją E coś jest nie tak (napisałem wyżej). Dysk ma w sumie 4 partycje.

Edit: Teraz jest jeszcze lepiej: po podpięciu tego dysku jako główny pojawia się: A disk read error occurred.