Windows nie startuje po instalacji sterowników płyty głównej

Na komputerze siostry postanowiłem zainstalować sterowniki nForce do płyty głównej Epox. Stery zainstalowały się normalnie, ale później komputer już nie uruchomił się poprawnie. System staje w momencie, gdy Windows już ma się uruchomić i powinno pojawić się “Zapraszamy” - ekran robi się czarny. Za którymś razem zostawiłem go włączonego i po jakimś czasie było coś takiego:

cc161455ff24c99cmed.jpg

Wcześniej użyłem konsoli odzyskiwania i polecenia chkdsk /r . Obejdzie się bez formatowania?

Próbowałeś, czy działa w trybie awaryjnym?

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz

chkdsk g: /R

To samo zrób dla dysku C:

Również nie działa.

Dla dysku C juz to robiłem, zanim zobaczyłem, że ten problem dotyczy G. Te operacje będę mógł wykonać dopiero w przyszłym tygodniu, więc póki co wypisujcie swoje pomysły.

Skoro tak, to jeszcze możesz spróbować wykonać przywracanie systemu (punkt 2 lub 4): KLIK

Teraz jest: stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nierozwiązywalny problem.

Edit: Podłączyłem go do innego komputera i nie było wtedy problemu z dostępem do tej partycji.

przeleć dysk programem HD regenerator.

Nie, tego nie rób.

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Przy problemach użyj MHDD: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

ale tylko wykonaj punkt 1 i 2, żadnych innych.

Zakładka Health:

93053118nc3.jpg

Po wykonaniu quick scana wszystko było na zielono. Jednak coś jest nie tak z partycją oznaczoną jako E. Windows pokazuje, że nie jest dostępna, a chkdsk że uszkodzona jest główna tabela plików.

Dysk jest zdrowy.

Ile jest wolnego miejsca na dysku? Bo widać na górze, że chkdsk twierdzi iż jest go zbyt mało, aby naprawić problem.

W tej chwili mam dostęp tylko do g i tam jest 33,3 GB. Z partycją E coś jest nie tak (napisałem wyżej). Dysk ma w sumie 4 partycje.

Edit: Teraz jest jeszcze lepiej: po podpięciu tego dysku jako główny pojawia się: A disk read error occurred.