Windows nie uruchamia sie po usunieciu domyslnie bootowanej

Witam. Na poczatku zaznacze ze przejrzalem sporo zblizonych problemow jednak zaden nie mial takiej przyczyny jak moj. Mianowicie mam laptopa z fedora ktora byla domyslnie bootowana i windowsem 7. od jakiegos czasu nie uzywalem fedory wiec postanowilem ja usunac i miejsce na dysku przeznaczyc na nowa partycje dla windowsa. W zarzadzaniu dyskami Windowsa usunalem woluminy i stworzylem nowa partycje. Gdy ponownie chcialem wlaczyc laptopa pojawil mi sie tylko ekran startowy czyli mozliwosc wejscia do biosu i zmiany bootowania a po tym migajacy myslnik w lewym gornym rogu. Z tego co wyczytalem zaleca sie wlozenie plytki z windowsem i jego naprawa jednak aktualnie nie mam jej przy sobie bo jestem poza domem. Jest jakis szybszy lub po prostu inny skuteczny sposob? Dodam ze przywracalem domyslne ustawienia biosu i to samo. z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc.

o ile mi wiadomo to pod którymś z przycisków F11 chyba jest opcja recovery ale nich się wypowie jeszcze ktoś inny

Użyj któregoś z programów do partycjonowania LIVE i oznacz partycję z systemem jako aktywną. Np. Paragon Partition Manager.

Dziekuje za odpowiedzi. Mam jeszcze tylko pytanie odnosnie tego programu i odpalania go live. Nie mam pod reka czystej plytki i dzisiaj juz jej nie zdobede. Jak wyglada bootowanie na usb takich programow?

Masz kogoś znajomego w pobliżu z Win 7? Jeżeli tak to niech ci zrobi płytę ratunkową dla Win 7 (opcja dostępna w systemie), z niej możesz naprawić obecną instalację. To jest tak zwany Windows PE, posiada tyko narzędzia odzyskiwania, teoretycznie powinien z automatu wykryć i naprawić problem.

Dodane 07.03.2013 (Cz) 22:43

Troszkę wyżek jest cały poradnik jak odzyskać instalację przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131322

Znalazlem w torbie na laptopa plytki z backupem (ratunkowe plytki o ktorych mowisz ?) windowsa, ktore robilem przed instalacja fedory, jednak gdy chcialem isc dalej pojawila sie informacja wszystkie dane zostana wymazane a formatowania nie potrzebuje wiec anulowalem to. Znalazlem program gparted, wrzucilem na pendriva i odpalilem. Partycja recovery miala flagi boot i diag wiec zostawilem samo diag a boot dalem dla partycji z windowsem jednak to nie pomoglo.

W Twoim przypadku problem jest usunięcie MBR, musisz go odbudować. Instalując na domyślnych ustawieniach Win 7, tworzona jest 100MB partycja z plikami startowymi Windows, Fedora i Grub nadpisały te pliki, usunąłeś Fedorę, Grub został również skasowany, Windows nie wie skąd wystartować. Płyty recovery się nie nadają, nie mają w sobie modułu naprawczego, potrzebujesz czystego systemu albo Windows PE, kiedyś dostępnego w sieci, teraz trudniej go znaleźć ale nadal jest to możliwe. Z racji ograniczeń licencyjnych nie mogę podać linków na forum ale nie powinieneś mieć problemu w Google, pobierasz iso, robisz CD/DVD albo pena, z niego bootujesz i z resztą powinieneś sobie poradzić :wink:

Wielkie dzieki. Zrobie to dzisiaj lub jutro i napisze czy pomoglo. :slight_smile:

@EDIT

Pomogło bootrec /fixboot i bootrec /fixmbr .

Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia. :slight_smile: