Windows nie uruchamia się

Mam problem z laptopem . Gram sobie, nagle pojawia mi się blue screen z jakimiś błędami, na dole napisane jest trwa zrzucanie pamięci na coś tam, gdy dochodzi do 100% komp się wyłącza. Gdy go z powrotem włączam pojawia się napis Asus i nic się dzieje! Mój laptop ma ten recovery disk jak mi system poszedł to po wciśnięciu klawisza F9 pojawiał się instalator Windowsa i po zainstalowaniu działało ok aż do feralnego dzisiejszego dnia…system rusza dalej gdy wciskam F1 pojawia się plansza , w której mogę uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym bla bla bla i normalnie…no to wciskam normalnie uruchom, ten faktycznie uruchamia się ale po czasie dłuższym niż zwykle i wtedy gdy kliknę w jakikolwiek folder komputer muli niemiłosiernie. Nie mogę wejść do biosu ani do instalatora działa tylko klawisz F1

siwulec83 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Laptop nie upadł Ci?

Poczekaj, wyjmij i włóż pamięć w inny slot. Załatw inną kość pamięci i wtedy sprawdź.

Sprawdź dysk - podłącz do innego komputera i wystartuj z płyty Hiren’s Boota albo podłącz poprzez kieszeń do innego komputera i w ten sposób.

Komputer mi nie upadł stoi sobie na biurku w ogóle go nie przemieszczam

Sprawdziłbym stan dysku twardego w statystykach smart i dodatkowo przetestował powierzchnię talerzy w HD Tune.

Niedawno miałem rocznego Asusa, który uruchamiał się nawet do 20min, przywracanie pomagało na ok. 1 godzinę. Ostatecznie system przestał w ogóle odpalać i skończyło się na wymianie dysku na gwarancji. Dane udało mi się skopiować na zewnętrzny dysk z poziomu systemu live-cd. Na dysku były bad-sectory.

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć