Windows nie widzi nagrywarki dvd

(system) #1

Witam. Właściwie to w nie wiem czemu w stresie przedegzaminacyjnym( prawko - zdane;))zainstalowałem cos co się nazywa sterowniki aspi_471a2:) Nie wiem po co więc nie pytajcie. Od tego czasu system nie widzi mojej nagrywarki dvd( nec z label flashem ale szczegolow nie pamietam). Ani w dyskach jak klikam w 'mój komputer'' ani w menedżerze urządzeń nie ma opcji nośniki optyczne.Nagrywarka nie otwiera klapki po naciśnięciu guzika;) Co mam robić?:)tydzień temu reinstalowałem system;( Model płyty głównej w moim opisie.Dzięki za pomoc

(Srebrny Wilk) #2

NIe wiem jakim pakietem instalacyjnym dysponowałeś oraz skąd go pobrałeś, ale ja nigdy nie miałem problemów z ASPI w tej wersji pobranym ze strony ADAPTEC-a (ponad tysiąc instalacji albo więcej).

Być może masz problem z uszkodzonymi sterownikami emulatora napędów virtualnych (szczególnie daemon tools) i/lub stewrownikami zabezpieczeń instalowanymi przez wiele gier (szczególnie Star Force).

(Cosik Ktosik) #3

Jeśli BIOS ją widzi:

Uruchom regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Włącz komputer na nowo

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj jeszcze raz ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa ... Driver.php

Sprawdź kable, wgraj jeszcze raz firmware.

(system) #4

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

tak zrobiłem i pojawiło się znaleziono nowy sprzęt nec bla bla po czym reset , pojawila sie w moj komputer i znikla.instalacja aspi nie pomogła . Teraz zrobiłem to samo i juz instaluje się wszystko oprócz nagrywarki:) w regedicie byla tylko pozycja LowerFilters i ja usunalem

(Reslaw) #5

Kochany przede wszystkim jeżeli nie wysuwa klapki "szuflady, tacki" to masz problem z zasilaniem jeżeli to usuniesz masz wszystko OK. Sprawdź kable zasilające jeżeli w porządku to padła na module zasilania.

(system) #6

działa:)dzięki za pomoc cosik_ktosik