Windows nie widzi Partycji

Witam, jeden komputer przy uruchomieniu cały czas uruchamiał “narzędzie do naprawy…” ale bez skutku ciągle nie mógł znaleźć problemu więc włożyłem nowy dysk żeby działał i zainstalowałem tam win 7. ale chciałem odzyskać dane z tego starego dysku więc podłączyłem do innego kompa i tam ten komputer go nie widział weszłem w menager zarządzania dysków i tam ten dysk był ale nie mógł być “zainicjowany” po wyłączeniu i włączeniu tego drugiego komputera pojawiła się identyczna sytuacja jak przy pierwszym komputerze.Włożyłem płytkę win 7 i wpisywałem “d:\boot\ bootsect.exe /nt60 all” była informacja że wszystko ok ale to nie naprawiło tego błędu. Ścigałem sobie Gparted wypaliłem płytę włożyłem do tego drugiego kompa i tam Geparted informuje że partycja jest “unallocated”. Czy jest możliwość odzyskania danych z tych dysków? Na obydwu komputerach jest (lub był) win 7 home premium sp1.

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/ (Odzyskiwanie partycji / tablicy partycji)

Na początek spróbuj PhoteRec – odzyskiwanie plików

Wejdź jeszcze raz w menager zarządzania dysków i kliknij na rzeczony dysk prawym przyciskiem myszki. Wyświetli Ci się menu kontekstowe w którym najpierw zmień literę dysku, a następnie wybierz opcję “Oznacz partycję jako aktywną” - jeśli nie pomoże zmień kolejność operacji. Ta operacja powinna umożliwić Ci “wejście” na dysk i odzyskanie plików.

Uwaga -> Przed restartem komputera usuń rzeczony dysk, ponieważ może spowodować problemy z uruchomieniem systemu. :wink: