Windows nie wstaje na FSB 422MHz

Próbuje wycisnąć ostatnie poty z mojego E7200. Przy FSB = 422 komp uruchamia się, ale jak chce już bootować Winde to nic czarny ekran. Nie ma żadnego bluescreena. Screeny:

beztytuura8.th.jpgdsc00770ba2.th.jpg

O co mu chodzi?? Jak wezmę FSB na 412 to komp normalnie się uruchamia. Pomoże ktoś?? plisss!! Z góry dzięki.

masz wyrażne ostrzeżenie w BIOS-ie ze komputer jest zbyt mocno podkręcony,zawysokie napiecie jest wytwarzane i system ci sie nie uruchomi ze wzgledu bezpieczenstwa,bo komp by sie mógl spalic

Ten komunikat pokazuje się jak wezmę System Voltage Control na manual chyba. Nawet jak nic nie zmienie, poprostu na standardowych się pokazuje.

On się pokazuje nawet na oryginalnym taktowaniu 2,53GHz więc ten komunikat to jakaś brednia.

Może wall już, 4,0Ghz to bardzo dużo dla tego proca.

A jakie max napięcie na CPU jest?? W 1 temacie odpowiedziano mi, że 1,35V, ale na frazPC jak testowali E7200 to przy częstotliwości 3,90GHz mieli napięcie 1,42V.

A dodam że moje chłodzenie to Themalright 120 eXtreme z wiatrakiem acutake 120.

Włączył się na 4,04GHz i system jest jakby stabilny, ale w Orthosie i OCCT wyskakują błędy. Myśle, że one są spowodowane przez mostek bo on parzy. Jak ustawiłem FSB na 426MHz to nie chciał się włączyć (zawieszał się na wyborze systemu lub był czarny ekran. Wyłączyłem kompa na jakieś 5min i normalnie się włączył. Czy to jest wina mostka, że parzy??

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 23:00 został dopisany post przez adam749

Halo… Odpowie ktoś??

weź podnieś napięcie na CPU i zobacz co się będzie działo, powinno pomóc

A ile podnieść?? Aktualnie mam 3,80GHz i VCPU = 1,35V i jest stabilny. Jak wezmę na 4,0GHz to występują błędy w Windowsie (komunikaty błędu aplikacji i gdzie jest wysyłaj i nie wysyłaj), resetuje się, czasami są czarne ekrany przed bootowaniem (puste, czarny obraz bez niczego). Podobno coś z ramami trzeba przestawić.

to ustaw na 4,0ghz i podnoś tak napięcie aż orthosa przejdzie ze 8h to będzie git tyle chyba powinno Ci starczyć, co do podnoszenia napięcia to podnoś o jeden stopień jaki masz dostępny w biosie

A o co choodzi z tym 8h w orthosie?? Jak to ustawić??

ustawiasz na stress CPU i czekasz z 8h i masz rock stable (czyt. stabilny w 100%)

Wziąłem na 4,00GHz i odpaliłem orthosa. Wziąłem test: Small FFT i po paru sekundach wywala błąd:

beztytuuwr5.th.jpg

Rdzenie się nie przegrzewają bo mają wtedy ok 60*C.

Podniesienie napięcia na cpu daje poprawę?

A więc tak: Aktualnie mam 1,37V, zwiększyłem na 1,43V i sie resetuje przed bootowaniem lub w czasie bootowania. Zmniejszyłem na jaką wcześniej miałem (czyli na 1,37) i się normalnie włącza system. Błędy w Orthosie są dalej. Czy za dużo zwiększyłem??

Wziąłem mu na 1,39V i dalej jest ten błąd w orthosie. Czego to wina??

koniec proca ?

dałeś większe napięcie i się resetuje? to pewnie się przegrzewa :wink:

Wątpię, żeby się przegrzewał bo w BIOSie ma ok 56*C. Aktualnie mam na 3,80GHz i testy przeszedł dobrze (OCCT i Orthos), ale w grach się wiesza i tylko reset pomaga. zwiększyłem też napięcie pod CPU, RAM, zmniejszałem taktowanie ram ale dalej się wiesza. Obniżyłem FSB o 10MHz i jest dobrze. O co chodzi z tym wieszaniem w grach??

Jak napięcie na procka nic nie daje to spróbuj dać większe napięcie na mostek lub na pamięci jak nie pomoże to koniec prawdopodobnie

Podobno na mostek nie powinno się zwiększać napięcie. Tak mi powiedział jeden z forumowiczów na GG.

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 17:16 został dopisany post przez adam749

Yea! !!

beztytuumi8.th.jpg

Ta temperaturka 87*C to specjalnie zrobiona bo chciałem zobaczyć czy orthos ma jakieś błędy na temperature i wygląda na to że nie. Normalnie w stresie nie przekracza 81*C.

Tylko jest jeden mały problem. Jak chce pograć w coś (weźmy np: GTA SA) to jak już się wczyta zapis gry to sie komp wiesza. Czasami się gra włączy i jak próbuj wejść do samochodu to się wiesza. Czego to może być wina??

24 minuty w Orthosie nie świadczą o stabilności procka.

nawet jeżeli nie posypałby się po 8h , to do końca nie można być pewnym jego stabilności.

Większość błędów wyskoczy ci po 15 min, ale masz rację, 24 minuty to za krótko w tym przypadku.

PS. Max dla E7200 to 3,9GHz, więc ja bym się nie dziwił takiemu stanowi rzeczy.