Windows nie wstaje na FSB 422MHz

To ile mam robić ten test?? bo czekać 8 godzin zabardzo mi się nie chce.

No nie ma innej rady - musisz go zapuścić na parę godzin.

8h powinno już wystarczyć żeby potwierdziło stabilność, u mnie raz wyskoczył błąd po ponad 5 godzinach :lol:

Po 6h powinno starczyć, dalej nie chce mi się czekać:

beztytuuov2.th.jpg

Może jakiś rekord pobije na E7200 hehe jak na frazPC doszli do 3,9GHz. :smiley:

Ale gry dalej się wieszają i reset tylko pomaga. Może to trzeba PCI-E dovoltować, czy cuś?? Gry mam poustawiane na max rozdziałke. Wszystko oprócz gier normalnie chodzi. Mi się wydaje, że te wieszanie gier to przez grafe. Może ściągnę jakiś program do testowania grary i sie zobaczy?? Grafa nie kręcona.

adam749 ,

brawo świetnego OC! !!

a jaka temp. grafy?

podaj z GPU-Z :wink:

jaki masz BIOS grafy?

podaj dokładny model twojej karty graficznej :wink:

Temperaturka grafy = 40*C, ale jak już pochodzi komp pare godzin to dochodzi do 50*C. Temperaturki w spoczynku.

Moja karta Palit GeForce 9600GT.

Wersja bios karty: 62.94.11.00.00.

Jakby coś jeszcze było potrzebne to tu screen z GPU-Z.

Ale to chyba nie wina grafy tylko częstotliwości ramów. miałem 824MHz to nic się nie dało zrobić, poprostu wiechnął się i tylko reset pomagał. Zwiększyłem ramy na 1012MHz to też się wiesza ale da rade wyłączyć z menedźera zadań. Dalej nie mogę podnieść częstotliwości ram bo bios sobie przywraca domyślne dane (reset i przywraca przed ekranem post). Mi się wydaje że to wina timingów.

adam749 ,

dla upewnienia podaj nam temp. GPU pod obciążeniem (np. po godzince grania) używając programu GPU-Z :wink:

a co do timing’ów to musisz pokombinować w BIOS’ie, zobacz na jakich będzie ok :wink:

ewentualnie możesz zrobić test Memtest 86+ (do pobrania z vortalu) dla pewności :wink:

Nie mogę gry uruchomić bo się wiesza

A jakie mam poustawiać?? Aktualnie mam 6-8-8-24

Błędów chyba nie mam bo na 3,7GHz chodzi normalnie.

Chyba będę musiał kupić nowe RAMy bo te goodramy są do dpy.

Próbuje wycisnąć MAX dla RAM i jak biore w biosie max SDP (1066MHz) to wywala mi tak ekran po procedurze post:

dsc00797me5.th.jpg

Taktowanie CPU jest oryginalne (2,53GHz), napięć niechciało mi się zmieniać więc są takie jakie były na 4GHz (na ram +0,3V).

O co chodzi mu z tym ekranem??

no to uruchom Orthos’a i wtedy podaj temp. :wink:

tu musisz sprawdzać po koleji jakie są ok, każde ramy + płyta inaczej się kręcą więc z tym musisz się samemu pobawić :wink:

zostaw na 4.0GhZ i wtedy puść Memtest86+, trwa to chwilę a dla pewności warto sprawdzić :wink:

zapewne że za wysokie takty ramów :wink:

A jaki test wziąć w Orthosie??

Do tych timingów to już siły nie mam. Ustawiałem wszystkie jakie są w zakładce SDP w Evereście i nie chodzi.

ustaw na pół godziny i po 20-25minutach zobacz temp. :wink:

OK

Memtest nie wykrył żadnych błędów.

Po 30 minutach męczarni Orthosem procesor graficzny ma 46*C.

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 16:24 został dopisany post przez adam749

Gdzieś mi napisano żeby zrobić:

Mnożnik 8x

FSB 500MHz

RAM 1000MHz

I tak zrobiłem to po bootowaniu windy jest coś takiego:

dsc00853mn8.th.jpg.

O co chodzi??

Wiesz co, za dużo wymagasz od swojego komputera. E7200 NIE PÓJDZIE wyżej niż 3,9GHz i ja na twoim miejscu dałbym sobie spokój.

Ale komp chodzi stabilnie na 4.00GHz, nawet na 4,10GHz. Tylko że gry się wieszają. 8H w orthosie dobrze przeszedł.

No, jak gry się wieszają, to nie jest to objaw stabilności…

Dobra stanąłem na 3,70GHz i dalej nie jade bo gry nie działają. Wszystkim dzięki za pomoc.

JAk już pisze to się spytam… Czy jak wymienię RAMy i je podkręcę do 1200MHz lub więcej to mogą gry chodzić?? Bo gdzieś dostałem odpowiedź, że to RAMy powodują te zwiechy w grach. Teraz mam zwykłe goodramy 800MHz.

To sporo po RAM-ach pojechałeś… W sumie powinieneś je wymienić na jakieś Cruciale, a jeśli jest jak mówisz, to najwidoczniej mamy selekta.

Ale 100% pewności, że gry będą działać nie mam, a jak nie będzie działać to hajs jakby w błoto wywalił.

Narazie mam 937MHz to niewiem czy aż tak dużo na goodramy. Podobno takie zwykłe jadą ok 1000MHz. Znasz może jakiś program, którym można zwiększyć taktowanie RAM?? Bo w biosie nie mam równo 1000MHz. A bym się pobawił nimi troche.

Zwykłe, ale z dobrej serii. Mógłbyś zmniejszyć mnożnik i zwiększyć FSB oraz pobawić się dzielnikiem CPU:DRAM, a na pewno wyciągnąłbyś więcej.

A więc tak: Udało mi się zrobić 1050MHz na mnożniku 8,5x. Napięcie DDR +0,3. Wyskoczył BSOD

dsc00857xm2.th.jpg

A więc dowoltowałem DDR. Dałem +0.4V i podczas autostartu (zalogowałem się na profil i te ładowanie programów) wyskoczył błąd:

dsc00858wl7.th.jpg

Czy jak zainstaluje tą aktualizacje to może problem zniknie??