Windows nie wykrywa HDD

Mam problem, ostatnio robilem formata i chcialem zainstalowac swiezego windowsa i po formatowaniu niechcacy zresetowalem kompa bez instalowania os, i teraz jak chce zainstalowac os to mi nie wykrywa zadnego dysku w windows 7 a w xp wykrywa ale sie nie da zainstalowac :frowning: dodam jeszcze ze w biosie wykrywa twardego. prosze o pomoc

prawdopodobnie potrzebujesz sterów SATA ,musisz dodać je z dyskietki lub dodac programem Nlite do płyty z systemem! :slight_smile:

dodawalem ale i tak nie wykrylo, chyba zebym wlasnie mial zrobic to na plycie z os tak jak mowisz, chodz wydaje mi sie ze to nic nie da, ale moge sprobowac tylko to dopiero jutro bym mogl bo teraz nie mam czystej plyty ;/

Dodane 01.11.2009 (N) 18:30

a jest jakies inne wyjscie? i czy jest to mozliwe zeby przez to twardy byl zepsuty na amen? :frowning:

Ściągnij program G-parted live cd, http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html jest to program uruchamiający się z płytki. Przy jego użyciu sformatuj dysk jeszcze raz w systemie plików NTFS. Jeśli z dyskiem jest coś nie tak, natychmiast zaobserwujesz to w tym programie. Możliwe, że kiedy zresetowałeś komputer na dysku wyskoczyły jakieś błędy.

PS. Scal sterowniki z płytą OS jak radził mm 150

Pozdrawiam :slight_smile: