Windows nie wykrywa napędów dvd

Mam mały problem: po formacie i wgraniu win xp sp1 próbowałem wgrac Nero Burning Rom. Jak się okazało jednocześnie znikły mi napędy: normalny dvd toshiby i nagrywarka dvd lite-on :? Pospiesznie usunąłem Nero (wersja5.5) ale nie pomogło. Próbowałem także wgrac sterowniki do napędów-bezskutecznie. Nie wiem co się dzieje i co mam zrobic bo nie chce znów robic formatu i instalowac windows. Uprzedzając pytania: wszystko jest dobrze podłaczone i czyste :cry:

Konrad7171

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Następnie zapisz to w notatniuku i nadaj plikowi rozszerzenie reg, klikająć x2 dodasz zawartość do rejestru :wink:

http://support.microsoft.com/kb/925196/pl

Mała adnotacja: są to napędy wewnętrzne nie podpinane do usb. W menadżerze urządzeń są one wyświetlane, ale w moim komputerze już nie. nie startują zadne płytu wyposarzone w autorun. jak się dzisiaj dowiedzialem równiez nie pokazują się dyski wirtualne stworzone w daemon tools, ani nie startują załadowane obrazy płyt.

De Niro twoja metoda nie podziałała, to z supportu mirosoftu również :cry:

start~> uruchom~> devmgmt.msc Kontroler IDE ATA/ATAPI~> Pomocniczy kanał IDE Usuń jeżeli Twój napęt pracuje na kanale Secondary