Windows niemoże uruchomić modemu :(

Sprawa jest następująca. System windows utracił możliwość/umiejętnośc uruchomieniamia tak prostego urządzenia jakim jest modem Thomson SpeedTouch 300 do Neostrady. Po próbie uruchomienia urządzenia, windows natychmiast, z niewiadomych powodów je wyłącza, aby ponownie spróbować je włączyć. I tak do us***ej śmierci :frowning:

Płyta główna posiada 4 gniazda USB+ dwa złącza na samej plycie. Modem podłączony do dowolnego gniazda USB niedziała. Równeż drukarka przestala mi działać, ale jednocześnie klawiatura na USB oraz telefon[wymiana plików] podłączony do USB działają bardo dobrze.

Filmik poglądowy >> http://www.wrzuta.pl/film/eh4QUaswie/

Przeinstalowałem chyba wszystko co mogło by mieć wplyw na pracę modemu: stery do płyty głównej, chipsetu, portów USB, kontrolera uniwersalnej magistrali szeregowej jak i do samego modemu. Nie pomogło.

Modem jest 100% sprawny, tak jak płyta główna. Po instalacji systemu na zapasowym dysku wszystko śmigaj jak należy.

Bardzo chcialbym uniknąć konieczności robienia reinstalacji systemu. Zbyt wiele pracy włożyłem w jego “modding” aby teraz pozbyć się wszystkiego prostym format c:

Podobno “Walka do końca, nie format” więc zwracam się do was z prośbą o poradę.

JAki masz system?? Miałem taki sam problem z VIstą i trzeba było wywalić stery i zainstalować nowe. Niepamiętam dokładnie które i dlatego podam Ci linka do moich działających na Viście klik

Mam system Windows XP ale sterowniki wielokrotnie przeinstalowywałem. Bez skutku :frowning:

goblin21 , przed odinstalowaniem i ponownym zainstalowaniem został przeczyszczony rejestr??

A spróbuj tych co podałem, bo one mi działają na Viście, ale i na XP też.

Adam Jesteś moim zbawcą i osobistym Chrystusem :lol: Zainstalowałem sterowniki podane przez Ciebie i modemik w końcu ożył =D> Dzięki wielkie kolego. Niech Ci bozia w najlepszym sprzęcie komputerowym wynagrodzi :smiley: