Windows NT 4.0 + Matrox G450 + 22" 1680x1050

(Robertczarnecki) #1

Hey!

U znajomego męczymy temat uruchomienia nowych monitorów na starych sprzętach - systemu i sprzętu na razie zmienić nie można.

Na w/w konfiguracji Matrox osiąga tylko rozdzielczości z proporcji 4:3 (1280 x 1024). Na innej karcie graficznej (nVidia Quadro NVS) wszystko działa bez zająknięcia.

Pytanie:

Czy da się jakoś na siłę wrzucić sterownik monitora do NT (nigdzie nie znalazłem takiej możliwości - szukając analogicznie jak w systemach Win98 / WinXP)

Wydaje mi się, że w katalogu Windows był jakiś plik tekstowy w którym wymienione były wszystkie rozdzielczości monitora, może wystarczy dopisać?

Z góry dzięki za pomoc

(slawex1983) #2

RivaTuner ma kreator sterownika monitora. Można tam skonfigurować rozdzielczości i odchylenia.

(Robertczarnecki) #3

RivaTuner nie działa pond NT 4.o :frowning:

(Murzyn1) #4

wg. strony matroxa:

G450

Maximum resolutions (per display)

* Main display: 2048 x 1536

* Secondary display: 1600 x 1200

Więc to nie wina sterów do grafiki, trzeba pokombinować ze sterami do Monitora. Podaj jaki to monitor (model), oraz jak jest wykrywany w systemie NT4, jako Monitor "Plug and Play" ???

(Robertczarnecki) #5

Monitor to Samsung SyncMaster 226bw

Odnośnie informacji o sterowniku monitora - nigdzie w systemie NT 4.0 takiej nie znalazłem :confused: (no nie jest to tam tak jak w Win98 / WinXP).