Windows OEM - co moge zmienić w kompie a co nie?

Witam

Kupiłem do nowego komputeraz Win Pro SP2c w wersji OEM.

Jakie podzespoły mogę potem zmienić / dołożyć do komputera żeby nie naruszyć warunków licencji i żeby Microsoft “nie pluł” się o zmiane sprzętu?

Chodzi mi przede wszystkim o np dołożenie HDD dodatkowych, nowa karta muzyczna (teraz mam zintegrowaną tylko), może kiedyś zmiana karty graficznej…

głównie chodzi o zmianę płyty głównej, gdyż ona ma najwięcej punktów liczonych podczas wymiany sprzętu. zmiana płyty głównej najprawdopodobniej zawsze spowoduje, że windows nie będzie się chciał zaktywować. Dołożenie dysków i karty muzycznej nie powinno stworzyć problemów z aktywacją.

tak właśnie myślałem że płyta główna będzie problemem głównym, ale nie zamierzam jej wymianiać chyba ze sama padnie - ale wtedy to o ile wiem microsoft uzna zmiane sprzętu i bede mógł spokojnie aktywowac winde na nowej płycie…

a jak z prockiem? i o jakie punkty wymiany sprzętu chodzi? windows ma jakis licznik i po przekroczeniu pewnej liczby punktow nie bedzie sie chciał aktywowac?

Jak mówili poprzednicy nie moża zmienić płyty głównej aczkolwiek z Pamieciami ram też może być problem.

Aby aktywować Windowsa po zmianie sprzętu trzeba wybrać aktywację przez telefon i potem grzecznie wyjaśnić, że zmieniło się sprzęt i tak dalej. I powinni aktywować.

ramu tez nie zamierzam wymieniac :] 4x1GB goodram pro 900 na długo starczy przeciez :]

proszę o konkretne stanowisko: tak lub nie jeśli chodzi o karte muzyczną, zmiane grafiki i dodatkowe HDD: będzie problem czy nie

OPCJA SZUKAJ i Google :slight_smile:

viewtopic.php?f=1&t=248717

Zgodnie z licencją MS to nie wiem (strasznie zagmatwana), ale zgodnie z prawem to możesz zmieniać w swoim własnym komputerze to, co Ci się żywnie podoba i ile chcesz razy. Dziwne, no nie? :wink: I potem możesz na nim (na swoim własnym komputerze) instalować swój legalnie zakupiony system - też ile chcesz razy.

to licencja BOX impassive ,

Ja nie piszę o licencjach, ja piszę o obowiązującym w Polsce prawie. Zgodnie z prawem możesz dowolnie dysponować oprogramowaniem, bez względu na to czy to OEM czy box. Możesz je też legalnie sprzedawać i kupować.

a zadam jeszcze jedno moze głupie pytanie:P

w jakim miejscu moge nakleić naklejke na obudowe? mam obudowe z klapką - moge po jej wewnętrznej stronie nakleić?

czyli żeby zobaczyć naklejke trzebaby otworzyć klapkę najpierw… nie chce obudowy szpecić naklejkami

To nie naklejaj. Nie ma obowiązku. (To, co wymyśli sobie MS, nie jest obowiązkowe).