Windows restartuje się w połowie ładowania

Cóż, dziś chciałem włączyć windowsa… gdy mniej więcej jest w połowie ładowania, pojawia się BS, i natychmiast wykonywany jest restart, nie ważne co wybiorę z trybu “awaryjnego” to wynik jest taki sam, nie wiem jak zatrzymać moment BS, może bym się z niego coś dowiedział a pomysłów brak…

włóż płytke windowsa i podczas musisz wcisnąć chyba DEL (u mnie F11) tak aby był rozruch z płytki (musisz jeszcze wybrać CD/DVD)

YYyyy ale co to ma wspólnego z moim problemem ? system jest od dawna zainstalowany, jednak dzisiaj uległ awarii a ja chce wiedziec co się stało i jak to naprawić…

co oznacza BS :?:

do którego momentu dochodzi system, wejdź do konsoli odzyskiwania i zapodaj komendę chkdsk /r

Blue Screen zapewne… :slight_smile:

Żeby zatrzymać Blue Screen i nie dochodziło do restartu - musisz

uaktywnić powiadamianie o błędach krytycznych!

Nie wiem czy dasz radę zrobić to z trybu awaryjnego, bo dość nieprecyzyjnie napisałeś jak komp zachowuje się w awaryjnym…

Wejdź w Mój komputer -> PPM -> Właściwości systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia.

Awaria systemu - zaznacz “Zapisz zdarzenie do dziennika systemu”

odznacz: “Wyślij alert administracyjny” i “Automatycznie uruchom ponownie”.

Zapisywanie informacji o debugowaniu - zaznacz “brak”.

Do restartu nie dojdzie, i BS będzie możliwy do odczytania!

Yhym, BS - Blue Screen…

Restart nastepuje chwile po pojawieniu się Splash’a czyli tego ekranu postępu “ładowania” systemu, BS jakies napisy, restart, gdy właczam tryb awaryjny, pojawia się pytanie czy załadować jakiś tam plik, chwile ładuje, BS restart, nie mam jak się dostać do systemu… jakieś pomysły ?};>

W Trybie Awaryjnym też restart?

Tak, restart następuje chwile po rozpoczęciu ładowania trybu awaryjnego

Miałem niedawno ten sam problem i niestety ale tylko format pomógł.

Chyba, że ktoś zna inne rozwiązanie to proszę o radę - będę wiedział na przyszłość.