Windows sam się wyłącza po wyjęciu k. graficznej

Witam,

Niedawno kupiłem sobie nową kartę grafiki (dotąd miałem integrę), ale niestety b. hałasuje więc postanowiłem ją wyjąć i poczekać aż sobie kupie chłodzenie do karty.

Po wyjęciu karty i włączeniu kompa Winda po załadowaniu się zamyka się sama (komunikaty takie same jakbym włączał przez start->zamknij system).

Próbowałem zresetować bios, ale i tak nic to nie dało. Po włożeniu karty wszystko działa. Wie ktoś dlaczego winda tak się zachowuje?

Ponieważ winda nie odpali bez graficznej :]

zmieniałeś coś w biosie?

miałem kartę graficzną i nie instalowałem sterów i jakoś mi działała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@mysiu A możesz jeszcze raz przeczytać mój pierwszy post? Z góry dzięki :].

@iwa nike Tak, zmieniałem sporo rzeczy w biosie np. ilość przydzielonej pamięci dla zintegrowanej karty graficznej jak również taktowania procka/pamięci itd… ale BIOSa zresetowałem do wartości domyślnych przed/po (i wszystkie inne możliwości) wyjęciu karty graficznej itd…

A zresztą to wątpię, żeby wina stała po stronie BIOSa, dlatego że bez zewnętrzej karty wszystko dobrze działało, a poza tym windows ładuje mi się NORMALNIE aż nie załaduje wszystkich elementów systemu (pulpit, firewall, anty-vir itd) i wtedy zaczyna się zamykać (komunikat przygotowanie do zamknięcia, taki sam jakby ktoś włączył mi zdalnie start->zamknij system-> wyłącz komputer)

Hmmm może jest to wina sterowników do nowej karty graficznej?

EDIT----

literówka

a może wina windowsa

a z trybu awaryjnego działa?

Złączono Posta : 02.07.2007 (Pon) 12:17

no jasne że działa tylko praktycznie nie da się na takim czymś pracować.

a tak wogóle to co twój post ma wspólnego z tematem?

Przywróć ustawienia domyślne w biosie. Być może po wyjęciu tej karty ustawienia się nie zmieniły.

Sprawdź w trybie awaryjnym, czy nie występują jakieś konflikty sprzętowe.

Szymoo , a ty kiedy się nauczysz czytać ?? :x

Ok, wsadziłem kartę ponownie, wyjąłem… i komp już się nie zamyka… :?