Windows Server 2003 czy Windows Server 2008 RC

Który z tych systemów operacyjnych jest lepszy pod względem wydajności i bezpieczeństwa? Obecnie mam Windows Server 2003 , jest bardzo dobrze skonfigurowany więc nie wiem czy jest sens aby zmieniać go na wersję 2008… zaciekawiło mnie dziś to ,że na vortalu pisało iż 2008 ~45 razy szybciej wykonuje działania dyskowe. Czyli teoretycznie powinien działać na starcie wydajniej… Jest tak na prawdę? czy to tylko mowa-trawa?

Pozdro :lol:

2003 - to RTM i jest stabilny…

2008 - to RC0 i jest niestabilny ale szybszy…

Korzystałem z Beta3 i nie wieszał się. Mówisz to z własnego doświadczenia czy z opinii innych?

Tak… na RC nie radziłbym stawiać serwera.

Czy ja mówię żeby stawiać od razu server? :x

Podobno serwery microsftu stoją na tym systemie!

Nie

Czyli chcesz desktop?? Jak tak to możesz pobawić się 2008 ale 2003 jest poprostu stabilny.

Jak chcesz sie bawić to 2008 a jak chcesz porządny serwer to 2003.

Nie dziwię się. Podobno cały Microsoft (wszyscy pracownicy) jest betatesterem samego siebie. Dzięki temu Microsoft jest największym betatesterem na świecie.

Akurat faktycznie 2008 jest całkiem stabilny, ja jednak nie stawiałbym serwera produkcyjnego na wersji beta. Nic jednak nie szkodzi aby sobie postawić serwerek testowy i zobaczyć jakie fajne są rzeczy w W2K8 :wink:

I mam wrażenie, że Vista beta2 była znacznie mniej dopracowana niż Windows 2008 beta 2 i beta 3.

To, że Microsoft stoi w jakiejś części na 2008 już to dowód, że system już jest bardzo dobry - ale oni też używali SQL Servera 2005 zanim go wypuścili i tak dalej - HarryPotter ma rację, betatester samego siebie (także po opiniach ludzi pracujących w MS) po prostu.

Jako użytkownik wielu systemów operacyjnych - zarówno z rodziny Windows, jak i Linuksa (Debian Sid) muszę powiedzieć że Windows 2008 pozytywnie mnie zaskoczył. Pracowało mi się na nim lepiej niż na Viście RC2 (nie wiem jak z Vistą RTM - nie posiadam), stabilniej i szybciej. Co do stabilności - połowę sterowników od sprzętu miałem z XP (w tym część do płyty głównej) a część od Visty (również do płyty głównej, ale nie tylko) - i co? Zero problemów. Byłem przekonany że przy takiej mieszance wyrzuci mi BSODa. Zostałem zaskoczony, bo system nie dość że działał to jeszcze całkiem dobrze. Więc stabilnością nie trzeba się martwić.

2008 świetnie nadaje się również na desktop. Wystarczy go trochę skonfigurować. Generalnie mi wystarczył systemowy firewall i Windows Defender - nawet bez antywirusa.

Reasumując - polecam.

Pzdr.