Windows server 2003 oraz VPN

(Adrian) #1

Witam,

mam zainstalowanego windows server 2003 r2 std pl i na nim skonfigurowany serwer vpn, na routerze otwarty jest port 1723. Wszystko chodzi OK jednaj problem jest w tym że serwer nie może uwierzytelnić więcej niż jednego użytkownika. Gdy wyloguje tego jednego użytkownika aktualnie zalogowanego to i tak tym drugim użytkownikiem co nie mógł się zalogować nie można się zalogować - trzeba restartować sprzęt i dopiero potem można się logować ale wtedy znowu ten pierwszy komputer nie może się uwierzytelnić.

Czy problem może lezeć po tej stronie że próbuję wykonać połączenia przez 2 komputery znajdujące się w sieci z routerem z neostradą?

Może jest na tym forum jakiś inż. MS który będzie potrafił mi powiedzieć co jest nie tak.

(Irabuntu) #2

Sprawdź ustawienia logowania w opcjach serwera i ustawienia ISA Serwer, jeśli dobrze pamietam...

(Adrian) #3

ale co ma ISA z routingiem i dostępem zdalnym? w ustawieniach mam wszystko ok bo jak łączę się z różnych sieci to wszystko działa i przyjmuje wiele połączeń ale nie przyjmuje z tej samej sieci wielu połączeń, czy to może konfig routera w tej sieci co próuje się połączyć z siecią na której jest serwer vpn jest o coś nieuzupełniony? ...

(Irabuntu) #4

Chyba się niezrozumieliśmy... Z tego co piszesz ustawienia serwera są OK, wygląda na to, że problemem jest router. Może zapodaj jakiś config...