Windows Server 2003 vs Skaner

Witam

Posiadam wersje trialowa systemu Windows Server 2003 instalacje przebiegłą bezproblemowo, nast. aktywacja i przeszedłem do instalacji sterowników do urzadzen wew i zew. Jesli chodzi o ZEW typu drukarka skaner, lub kombajn w moim przypadku [Hp DSC 1510] nie jest możliwe zainstalowanie w ogóle z oryginalnych sterowników z płyty [próbowałem te do Xp jak i do 2000]. Po dłużym “dochodzeniu” udało mi sie zainstalować sama drukarke która sprawowała sie bez problemu jednak był problem ze skanerem, który mimo właczenie odpowiedniej uslugi nadl nie chciał skanowa aplikacja z start/akcesoria/… [nie pamietam nazwy gdyż byłem zmuszony na Win98SE] CZY ktoś z was uruchomił na nim jakikolwiek skaner badź kombajn, który ja posiadam Hp DSC 1510.

Na innych forach od 2 lat nie ma juz odpowiedzi na identyczne pytanie :slight_smile:

Pozdrawiam! licze na jakaś odpowiedź:)

Swego czasu miałem problemy ze skanerem okazało się, ze usługi nie odblokowałem.

Mi działa normalnie skaner Plustka i skaner z kopiarki Ricoha.

Jak zauwazyłem jednak na przykład Corel Photopaint gdy z niego skanuję to się wykłada (na innych komputerach z WinXP - skanuje prawidłowo) a na przykład Irfan skanuje aż furczy. Spróbuj z inną aplikacją…

hackman3d , jest to spowodowane że system nie jest przystosowany do programu od skanera.

Próbowałem, ale wciaz wyskakuje windowsowe okno które informuje mnie o niepoprawnym zainstalowanym skanerze.

hackman3d , od instalu go i sprobuj jeszcze raz.

Jak już ktoś tu napisał za obsługę skanera jest odpowiedzialna pewna usługa o nazwie “Windows Image Acquisition”

Ta usługa jest domyślnie wyłączona

Aby ją właczyć: Panel Sterowania -->Narzędzia Administracyjne -->Usługi

Znajdź tą usługę uruchom ją i przestaw jej tryb uruchamiania na “Automatyczny”

Tak jak napisałem wyżej, usługe właczyłem :slight_smile:

Witam jezeli chodzi ci sterowniki do instalacij drukarki na windows server 2003 to udostepnie ale musisz podac mail naj lepiej wyslij mi na moj numer ggg 906390.A i napisz kto i co zebym zakumał.Nera