Windows Server 2012 - jak ustawić router


(Mrozmaciej) #1

Witam

 

Od jakiegoś czasu staram się postawić serwer w domu. Instaluje na stacjonarnym kompie Windows Server 2012. Tworze domenę i chciałbym dwa laptopy pod nią podłączyć. A tu ZONK. Czy musi być jakieś specjalne ustawienie routera

 

Pozdrawiam


(Veers) #2

ZONK - to bardzo profesjonalne określenie “problemu” … i pewnie dlatego M$ nie używa go w komunikatach o błędach,

Podaj topologię sieci, i treść komunikatu który otrzymujesz przy próbie podłączenie komputera do domeny. Byłoby miło gdybyś podał jakie masz zainstalowane role na serwerze (np, czy AD jest zintegrowane z DNS, czy serwer jest również serwerem DHCP).


(Mrozmaciej) #3

Internet przez UPC, router do niego podłączony przez kabel komputer z zainstalowanym systemem Windows Server 2012 i ustawionym adresem IP na sztywno 192.168.1.2. Role zainstalowane na serwerze:

Active Directory Domain Services, DNS  - utworzona domena

przy próbie podłączenia windows 8.1 do domeny error:

nie można skontaktować się z kontrolerem domeny…   szczegół… nazwa domeny DNS nie istnieje.


(roobal) #4

Jaką wymyśliłeś sobie nazwę domeny? Ustaw domenę, np. domowa.local albo po prostu localdomain. Upewnij się, że masz łączność z serwerem, chociażby pingując komputer. Do domeny mogą się podpiąć (jeśli w Windows 8.* nic się nie zmieniło) tylko edycje pro systemu Windows, wszelkie home są pozbawione tej funkcjonalności.


(mechanic) #5

zakładam że nie zmienił DNS na laptopach , w ustawieniach sieciowych, we właściwościach IPv4 , zmień DNS na adres serwera, czyli 192.168.1.2