Windows seven na średnim configu

Witam,

Posiadam config widoczny w podpisie :smiley:

Miałem problemy z wersją RC sevena, ale mam zamiar szczelić se RTM :smiley:

Więc mam pytanie przeczytałem gdzieś na jakimś forum że na sevenie nie działa poprawnie speedstep w pentium m :smiley:

Czy ktoś instalował sevena na takowym procku , i czy działał??

Ramu podejrzewam że starczy, tak wiem aero nie będzie działać na tej grafie(brak sterów wddm)

A może jednak ktoś bawił się w modowanie sterów z gma950??

Jeżeli komuś się udało proszę o instrukcje, próbowałem ale zawsze jakiś błąd :stuck_out_tongue:

Mogę stać się posiadaczem wersji proff :smiley:

Czy będzie ona chodzić porządnie(wiem od visty będzie szybsza :stuck_out_tongue: )

Mam jeszcze jako drugi sys. xp ale tu nie ma porównania :smiley:

I czy mój dysk wb caviar 600ue 60 bg 2 mb cache nie będzie za wolny dla sevena(odczyt od 38.9 do 21.5 mb)

Ogólnie to jak na takim sprzęcie się będzie sprawowało najnowsze dziecko MS?? :stuck_out_tongue:

Witam

2GB ramu styknie spokojnie. Bez obaw :slight_smile:

A dlaczego? Mój brat ma GMA945 i mu działa aero bez problemu a GMA950 jest jeszcze nowsza… musi działać.

Windows 7 Home Premium do zastosowań domowych wystarczy w zupełności.

Podsumowujac twoj komputer z opisu jest niemal podkreślam niemal identyko jak mojego brata a u niego jest wszystko sprawne bez przycinania sie zawieszania itp… Więc będzie działać :wink:

Ale ja mam gma 900 :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o zmodowanie sterów gma950 tak żeby działał po nimi gma900(paru osobom się udało)

Nie ma grafiki gma945 lecz jest to nazwa chipsetu w ktory wbudowany jest kontroler graficzny gma950 :wink:

Nie stosuje kompa do zastosowań domowych(może ci się tak wydawać skoro chodze do gimnazjum),

lecz u nas noszenie lapciaka do szkoły toto normalka jest :smiley:

Tak samo jest z vistą posiadam wesje business choćby nawet ze względu na kopie zapasowe :stuck_out_tongue:

Windows 7 do wydajnego działania potrzebuje procka 2-rdzeniowego i przynajmniej 2 GB RAM. W każdym razie z czasem po zainstalowaniu kilku wymagających aplikacji i tak zwalnia.

Polecam ci pozostać przy xp pomimo iż to już stary system to jeszcze daje rade :slight_smile: mam zainstalowanego Eseta i nie mam problemów…to tak tylko na marginesie :stuck_out_tongue:

Lepiej pozostać przy XP.

Główny problem jest z grafiką (i915G)- obsługuje DirectX9, ale częściowo programowo, może nawet nie być do tego sterownika. Siódemka wymaga minimum Intela 945G. Jeśli nawet da się zainstalować, to bez Aero i niektóre programy odmówią uruchomienia, np. Windows Live Movie Maker.

Vista i siódemka zamulą się z taka grafiką, bo nie przerzucą wyświetlania okienek do karty. Chyba żeby włączyć jakiś tryb klasyczny (szary, jak w Windows 98/2000).

Grzech_u - bez przesady, wystarczy procesor jednordzeniowy (najlepiej z HT, jak Pentium4 lub Atom) oraz 1GB RAMu. Przy mniejszej ilości RAMu też pójdzie, choć będzie problem po instalacji niektórych programów.

Kaczorinax ,

Mam HP Compaq nx6110, Pentium M 1,73GHz, 1,25GB RAM

Chipset 915GM i grafika gma 900.

Windows 7 chodzi OK oczywiście bez Aero (gma 900).

Swoją drogą chętnie bym się dowiedział o modyfikacji

sterownika pod gma 900 dla Windows 7.

Pisałem o tym w osobnym wątku.

mam 1gb ramu 1,8ghz wyłączone areo i da sie pracować zadnych przycinek

7mka-slabszym-sprzecie-t359854.html