Windows się nie uruchamia - prawdopodobnie uszkodzony MBR

To po kolei. W Windows Vista Ultimate zmniejszyłem rozmiar jednej z partycji przy użyciu systemowego narzędzia “zarządzania dyskami”. Po sformatowaniu okazało się, że wszystkie(!) partycje zmieniły się na dyski dynamiczne. Potem chciałem zainstalować na tej ostatniej partycji Linuksa, ale żadna z dystrybucji nie chciała odpalić. Po resecie Windows też w ogóle nie ruszył. Kilka prób naprawy systemu przy pomocy płyty z systemem nie dało rezultatu. Dane na wszystkich dyskach da się odczytać, ale jak naprawić MBR, bo pewnie on jest uszkodzony. Nie mam pojęcia, co zrobić, po w Viście jest to wszystko trochę inne niż w XP - jest tam super konsola odzyskiwania, a do tego, jak działają dyski dynamiczne, nie mam większego pojęcia.

viewtopic.php?f=2&t=299568&p=1990619&hilit=fixmbr#p1990619

Mam Viste, a nie XP i nie moge wpisac fixmbr, zreszta jak pisalem wczesniej automatyczne narzedzie do naprawy systemu niby znajduje blad - nie znaleziono partycji i go naprawia. Zreszta juz nie mam partycji, tylko woluminy (dynamiczne). Mam na plycie z Vista narzedzie diskpart, ale ono raczej w niczym nie pomaga. Sorry za pisanie bez polskich znakow, ale nie mam na razie mozliwosci ich pisania.