Windows się nie uruchamia

(Kicek18) #1

Witam, mam taki mały problem z komputerem kolegi. Kolega wyłączył komputer wieczorem, rano wstaje odpala go i co widzi. Zaraz po pojawieniu się paska ładowania Windowsa XP gdy powinien zostać uruchomiony Explorer.exe ukazuję mu się czarny pulpit. Widać Tylko kursor myszy i czarny pulpit. CTRL+ALT+DEL nie odpowiada, uruchomiłem konsole odzyskiwania z płyty i zeskanowałem dysk, nic to nie pomogło!! Ktoś miał może taki problem. Wiem , że pomógł by format, ale kumpel ma ważne dane na C a ma zaplombowany komputer, przez co nie mogę rozkręcić go i wyjąć dysk w celu zgrania danych, jakieś inne propozycje rozwiązania problemu??

(Rockman9) #2

Witam,

Jesli chcesz zgrac tylko dane a potem zrobic format to uzyj jakiegos live cd, np. Knoppix (http://www.knoppix.pl/download.html). Wypalasz obraz na plytke, potem startujesz kompa z cd i kopiujesz wazne pliki na pendrive'a.

Mozesz tez sprobowac naprawic Windowsa uzywajac oryginalnej plyty instalacyjnej (opcja Napraw)...

Pozdrawiam,

Masakrator

(Kicek18) #3

Bardziej , zależy mi na naprawieni Windowsa, Naprawienie nie pomogło, niestety, może ktoś wie od czego to się stało??

(Cosik Ktosik) #4

Zobacz najpierw, czy tryb awaryjny działa. Jak nie to wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Zauważ, że po expand i przed C:\windows... jest spacja np

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

Jeżeli to nie pomoże, przywróć system (punkt 2, a następnie w razie fiaska 4): przywracanie windows

Jak nic nie pomoże, uruchom instalator systemu i gdy pojawi się drugi raz R=Napraw, wybierz tą opcję. To jest instalacja naprawcza.