Windows się nie uruchamia

Witam, mam taki mały problem z komputerem kolegi. Kolega wyłączył komputer wieczorem, rano wstaje odpala go i co widzi. Zaraz po pojawieniu się paska ładowania Windowsa XP gdy powinien zostać uruchomiony Explorer.exe ukazuję mu się czarny pulpit. Widać Tylko kursor myszy i czarny pulpit. CTRL+ALT+DEL nie odpowiada, uruchomiłem konsole odzyskiwania z płyty i zeskanowałem dysk, nic to nie pomogło!! Ktoś miał może taki problem. Wiem , że pomógł by format, ale kumpel ma ważne dane na C a ma zaplombowany komputer, przez co nie mogę rozkręcić go i wyjąć dysk w celu zgrania danych, jakieś inne propozycje rozwiązania problemu??

Witam,

Jesli chcesz zgrac tylko dane a potem zrobic format to uzyj jakiegos live cd, np. Knoppix (http://www.knoppix.pl/download.html). Wypalasz obraz na plytke, potem startujesz kompa z cd i kopiujesz wazne pliki na pendrive’a.

Mozesz tez sprobowac naprawic Windowsa uzywajac oryginalnej plyty instalacyjnej (opcja Napraw)…

Pozdrawiam,

Masakrator

Bardziej , zależy mi na naprawieni Windowsa, Naprawienie nie pomogło, niestety, może ktoś wie od czego to się stało??

Zobacz najpierw, czy tryb awaryjny działa. Jak nie to wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja np

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

Jeżeli to nie pomoże, przywróć system (punkt 2, a następnie w razie fiaska 4): przywracanie windows

Jak nic nie pomoże, uruchom instalator systemu i gdy pojawi się drugi raz R=Napraw, wybierz tą opcję. To jest instalacja naprawcza.