Windows się nie uruchamia :(

Witam

Dziś rano chciałam uruchomić komputer ale zrobił się mały problem a mianowicie po uruchomieniu komputera pokazuje się logo (z tamtąd można wejść w bios itd.) a ja nie mogę w nic wejść! dlaczego? stoi na logu i koniec :frowning: :expressionless: . Tak jakby nie działa mi klawiatura… bo diody się nie świecą , gdy podłączałam inną od drugiego kompa …też nie działa , chociaż działa na innym . Dlaczego nie uruchamia się windows , tylko zostaje to logo / :frowning: pomocy …

Mam ogólnie zainstalowany win7 64 bit :frowning:

  1. Pół serio, pół żartem: komputer może chciał dłużej spać?

Występują jakieś oznaki błędów? Numery błędów, dźwięki inne niż zwykle?

  1. Gdyby mi się to przydarzyło, rozpoczął bym od Clear the CMOS.

Heh pospać to ja bym chciała … a coś czuję że trochę sobie nad tym wszystkim posiedzę ;(

Nic nie słychać , nic nie piszczy , nie pokazuje się nic (żadne błędy cyferki czy coś) tylko logo firmy, dysk chodzi , zasilacz wszystko działa nawet napęd Cd-Rom działa … te ,wiatraczki, xd też działają … niestety klawiatura nie … i nie uruchamia się nic dalej.

Edit: ,2. Gdyby mi się to przydarzyło, rozpoczął bym od Clear the CMOS.,

Byłabym wdzięczna , gdybyś mi bardziej to opisał … Gdyż nigdy tego nie robiłam ;]

Dodane 08.01.2013 (Wt) 8:22

Chyba wiem o co chodzi…

http://toin.pl/3962/resetowanie-pamieci-cmos/

Pytanie tylko czy nic nie popsuję … komputer ma niecałe 5 miesięcy…

Ja bym proponował poprzez baterię…

Szukamy na płycie głównej baterii - pastylki.

Tam jest taki zaczepik, po wciśnieciu którego bateria będzie chciała wyjść :smiley:

Następnie wyjmujemy baterię na kilka sekund.

Po czym wkładamy ponownie i uruchamiamy komputer.

Ekspertem żadnym nie jestem, chciałbym aby wypowiedziały sie także osoby bardziej kompetentne.

EDYTA:

Nowsze płyty główne mają przyciski do czyszczenia biosu,

Standardowo był to zworki.

Jejku kocham was wszystkich ;*

Zadziałało!

Bateria była pod kartą graficzną … musiałam ją wgl wyjąć a dopiero potem baterię (jaki balwan umieszcza w takim miejscu baterię :?: :!: ) Gdy włączyłam komputer wyświetlił się napis ,CMOS error, a następnie dwie linijki do wyboru :ostatnia dobra konfiguracja i coś tam jeszcze co było dla mnie mało istotne :wink: Ja oczywiście nie miałam podłączonej klawiatury ;\ ale system sam domyślnie wybrał te opcje , następnie zrestartował się i ruszył dalej :slight_smile:

Uruchomił się system :wink:

Dziękuję raz jeszcze za wszystko ;]

Jestem jeszcze ciekawa dlaczego się to stało… przecież nic nie robiłam w komputerze , wyłączył się normalnie i nie chciał się uruchomić … jestem ciekawa czy w przyszłości znów to się powtórzy i czym jest to spowodowane .