Windows się nie uruchamia :(

(Simka Xd) #1

Witam

Dziś rano chciałam uruchomić komputer ale zrobił się mały problem a mianowicie po uruchomieniu komputera pokazuje się logo (z tamtąd można wejść w bios itd.) a ja nie mogę w nic wejść! dlaczego? stoi na logu i koniec :frowning: :expressionless: . Tak jakby nie działa mi klawiatura… bo diody się nie świecą , gdy podłączałam inną od drugiego kompa …też nie działa , chociaż działa na innym . Dlaczego nie uruchamia się windows , tylko zostaje to logo / :frowning: pomocy …

Mam ogólnie zainstalowany win7 64 bit :frowning:

(KaisuM) #2
  1. Pół serio, pół żartem: komputer może chciał dłużej spać?

Występują jakieś oznaki błędów? Numery błędów, dźwięki inne niż zwykle?

1. Gdyby mi się to przydarzyło, rozpoczął bym od Clear the CMOS.

(Simka Xd) #3

Heh pospać to ja bym chciała … a coś czuję że trochę sobie nad tym wszystkim posiedzę ;(

Nic nie słychać , nic nie piszczy , nie pokazuje się nic (żadne błędy cyferki czy coś) tylko logo firmy, dysk chodzi , zasilacz wszystko działa nawet napęd Cd-Rom działa … te ,wiatraczki, xd też działają … niestety klawiatura nie … i nie uruchamia się nic dalej.

Edit: ,2. Gdyby mi się to przydarzyło, rozpoczął bym od Clear the CMOS.,

Byłabym wdzięczna , gdybyś mi bardziej to opisał … Gdyż nigdy tego nie robiłam ;]

Dodane 08.01.2013 (Wt) 8:22

Chyba wiem o co chodzi…

http://toin.pl/3962/resetowanie-pamieci-cmos/

Pytanie tylko czy nic nie popsuję … komputer ma niecałe 5 miesięcy…

(KaisuM) #4

Ja bym proponował poprzez baterię…

Szukamy na płycie głównej baterii - pastylki.

Tam jest taki zaczepik, po wciśnieciu którego bateria będzie chciała wyjść :smiley:

Następnie wyjmujemy baterię na kilka sekund.

Po czym wkładamy ponownie i uruchamiamy komputer.

Ekspertem żadnym nie jestem, chciałbym aby wypowiedziały sie także osoby bardziej kompetentne.

EDYTA:

Nowsze płyty główne mają przyciski do czyszczenia biosu,

Standardowo był to zworki.

(Simka Xd) #5

Jejku kocham was wszystkich ;*

Zadziałało!

Bateria była pod kartą graficzną … musiałam ją wgl wyjąć a dopiero potem baterię (jaki balwan umieszcza w takim miejscu baterię :?: :!: ) Gdy włączyłam komputer wyświetlił się napis ,CMOS error, a następnie dwie linijki do wyboru :ostatnia dobra konfiguracja i coś tam jeszcze co było dla mnie mało istotne :wink: Ja oczywiście nie miałam podłączonej klawiatury ;\ ale system sam domyślnie wybrał te opcje , następnie zrestartował się i ruszył dalej :slight_smile:

Uruchomił się system :wink:

Dziękuję raz jeszcze za wszystko ;]

Jestem jeszcze ciekawa dlaczego się to stało… przecież nic nie robiłam w komputerze , wyłączył się normalnie i nie chciał się uruchomić … jestem ciekawa czy w przyszłości znów to się powtórzy i czym jest to spowodowane .