Windows się nie włącza


(Tomekr777) #1

Witam.

Mam dosyć nietypowy problem.

Nie mogę uruchomić Windowsa XP SP3:/ Mniej więcej po logowaniu(mam automatycznie) ekran robi się całkowicie szary i poprostu nic nie można zrobić. Probowałem ostatniej dobrej konfiguracji i żadnych efektów. Tryb awaryjny działa bez problemu...probowałem z niego przywracania systemu...ale też nie pomogło. Czy ktoś miał już taki problem?? Macie jakieś pomysły co z tym można zrobić??


(Cosik Ktosik) #2

Odinstaluj wszystkie możliwe do usunięcia sterowniki i spróbuj uruchomić system. Może coś ostatnio instalowałeś, to też to usuń.


(Tomekr777) #3

To jest komputer mojego brata który używa go tylko do internetu i filmów....od miesiąca nic tam nie instalowałem a wczoraj działał normalnie, dlatego jestem trochę zdziwiony. Spróbuje usunąć te sterowniki i dam znać.

Aha...system jest świeży ma jakieś 2-3 miesiące...wcześniej też sypnął się nie wiedzieć czemu...czy może to być wina dysku twardego(maxtor 40GB ma jakieś 5-6lat) może jakieś bad sectory na plikach windy się pojawiają.


(Filip Turek) #4

Cześć!

Miałem raz taką sytuację(bad sectory) i pomógł scandisk.

Włącz płytkę instalacyjną XP i jak się załaduje, wejdź do konsoli R i użyj komendy chkdsk c: /p /r


(Tomekr777) #5

Usunąłem stery starego poczciwego mx 440 :smiley: Wyjąłem sieciówki odłączyłem modem no i windows się włączył .... ale bynajmniej niestabilnie...koło zegarka "czerwony krzyżyk":confused: Ogólnie nie dokońca wiem co się tam stało i w tym jest problem. Na dziś to już chyba koniec bo wcześnie wstaje do pracy ale jutro zajrzę do niego znowu...a tymczasem macie może jeszcze jakieś rady??:smiley:


(Cosik Ktosik) #6

A ten czerwony krzyżyk nie wygląda tak :arrow: http://img.wklej.org/images/31138740Temp.jpg ?

Jeżeli tak, to jest to informacja od centrum zabezpieczeń, że któryś ze składników zabezpieczających (antywirus, firewall, aktualizacje), są wyłączone albo nieaktualne.

Najedź najlepiej kursorem i zobacz, czy zostanie wyświetlona informacja w "baloniku", a jeżeli nie to spróbuj zidentyfikować od czego jest ta ikonka z krzyżykiem (Kliknij prawym przyciskiem na tym).


(Tomekr777) #7

Bez obrazy cosik_ktosik ale nie jestem ciemny:p Mam wyłaczone "te" ikonki(całe centrum zabezpieczeń).

A krzyżyk jest taki(tylko przykład z googli nie z tego kompa) : pasek1vm6.jpg

I nie mogę najechać bo na całym pasku mam klepsydrę mogę klikać tylko powyżej:/


(WSJD) #8

Tutaj był rozwiązany problem białego krzyżyka na czerwonym tle w pasku zadań:

viewtopic.php?t=224460


(Tomekr777) #9

Dziwi mnie że w awaryjnym wszystko jest ok a normalnie nawet na dyski nie mogę wejść i ogólnie przymula. Mogę tylko gdybać co tam się stało gdyż dzień wcześniej działał bez problemów a nic nie zostało zainstalowane ani ściągnięte....

Ogólnie raczej dostanie formata gdyż postawienie go znów na nogi to lekko ponad godzinę a walka z tym co się tam stała może być czasochłonna i pewnie już nie będzie chodził tak jak wcześniej.

Tylko mam nadzieje że to nie sprzęt siada bo jakieś 3 miechy temu też winda siadła...

Dzięki za podpowiedzi :wink: