Windows Update i instalacja IE - błędne koło

Dobry wieczór. Miałam problem z Firefoxem, tj. nie instalował ani nie obsługiwał dodatków (zaczęło się od adblocka). Chciałam go reinstalować, ale potrzebowałam innej przeglądarki. IE zawieszał się tuż po starcie, więc usunęłam go i chcę zainstalować od nowa. Mam najnowsze aktualizacje, ale z nich nie daje się zainstalować. Mam kod błędu 61AC. Jest to aktualizacja dotycząca BingBar, które usunęłam, więc nie ma co aktualizować; bez tej aktualizacji nie mogę ponownie zainstalować IE i jestem w błędnym kole. Jak to naprawić?

 

(Mam Windows 7 Home Premium 64-bit z Service Pack 1, aktualizacja to BingBar7.0 KB2626808)

Zainstaluj IE z poziomu instalatora:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Internet-Explorer,Program,Windows,49184.html

Robię to cały czas. Pod koniec pisze, że instalacja nie powiodła się i odsyła do jakiejś strony. Mam utworzony przez instalator folder dla IE, nawet z plikami, ale częściowo wybrakowany, więc mogę użyć przeglądarki (a nie chcę zostawać bez żadnej na czas reinstalu FF)

A  to  trwa  aż tydzień,czy kilka  minut ?

 

Bez  przesadyzmu …

 

Przed instalacją posprzątaj  w  systemie  np  CCleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Raczej mnie martwi, czy ta też nie pójdzie źle. IE11 zainstalował się i, tak jak przed reinstallem, zawiesza sie i wyłącza zaraz po uruchomieniu.

 

W dodatku przy tych aktualizacjach (91+dalsze7) utworzył mi się folder C:\5e13a5a13677aee7090d57e559a4e4

Ja też mam ten folder, trzeba jednak pamiętać że Win7 operuje na folderze użytkownika, Moje dokumenty, Biblioteki i innych, a nie partycjach. W takich przypadkach jak Twój, trzeba skorzystać z tzw. punktu przywracania systemu, ikona Kopia zapasowa i przywracanie w Panelu sterowania. Musisz wybrać punkt utworzony przed wystąpieniem problemu, programy zainstalowane później mogą nie działać poprawnie.

Przywracanie nie działa. Mam taki komunikat:

30ikqb9.jpg

Mam AVG, z tym, że nie włączone. Są resztki po McAfee - czyściłam rejestr, ale np. nie chce się usunąć z Dodaj/usuń Programy

 

Próba przywrócenia wczoraj, przed aktualizacjami, też się nie powiodła.

 

EDIT: Narzędzia diagnostyczne (do naprawania problemów), te uruchamiane w trybie awaryjnym, nic nie znalazły. W dodatku straciłam jedyny punkt przywracania, gdzie system działał normalnie (z 25 grudnia), więc żadnej metody już nie sprawdzę :frowning:

 

EDIT2: Firefox na starszej wersji (34) działa normalnie - problemy z IE i brak punktu przywrócenia zostały nadal. Problem w połowie rozwiązany.

Wygląda na to, że system jest niestabilny… Są jeszcze inne przeglądarki, w końcu IE niczym specjalnym się nie wyróżnia, proponuję Google Chrome lub Operę.