Windows Update & Mozilla Firefox

Otóż tak jak w temacie, mam problem z Windows Update (kod 80072F8F dot. daty i godziny) z tym, że z moją godziną jest jak najbardziej wszystko OK (włączając w to BIOS, strefę czasową i aktualizację godziny przez time.windows.com. Co najciekawsze mam też problem z Mozilla Firefox (najnowsza wersja) i jej certyfikatami. Czytając różne wątki na innych forach jak i na tym oba te problemy (Windows Update, Mozilla) są ‘niby’ spowodowane Datą i godziną w Windows, ale… tak jak wspomniałem godzina i data są OK. Co więc może być przyczyna tego wszystkiego??? Dodam, że problem pojawia się na służbowym Microsoft Windows 7 Enterprise x64

Strefę czasową i inne ustawienia regionalne masz poprawnie ustawione ? Usługa - Czas systemu Windows jest uruchomiona ? (uruchomianie na Auto)

TAK

Możesz spróbować zmienić adres serwera DNS na np

Google: 8.8.8.8 ,alt 8.8.4.4

OpenDns 208.67.222.222 ,alt 208.67.220.220

Po tym w wierszu polecenia

ipconfig /flushdns

enter

ipconfig /registerdns

enter Lub spróbować zarejestrować biblioteki które mogą nie funkcjonować odpowiednio .W wierszu polecenia jako admin wpisz :

cd C:\Windows\System32

enter ,potem

regsvr32 Wintrust.dll

enter

regsvr32 Initpki.dll

enter

regsvr32 Mssip32.dll

enter.Restart > Próba

nie pomogło ;( przy

wyskoczyło mi, że “potrzebuję podniesienia uprawnień” mimo iż mam konto admina… Jeszcze jakieś pomysły??? :frowning:

Spróbuj synchronizować czas z innego serwera .

Prawy mychy na cmd.exe > uruchom jako admin.Ogólnie to zdaje mi się że ta data nie jest problemem tylko wymówką .Spróbuj użyć Fix WU Utility pobierz z Download@MajorGeeks

Też mi się tak wydaje skoro jest z nią wszystko OK, ale… użyłem Fix WU (przydatny programik) i nadal to samo… :frowning: Używałem też jakiegoś programu Microsoft do analizy i naprawiania ewentualnych problemów, ale i on nic mi nie wykrył. Używałem Windows 7 Manager (general repair) i nic. Czego mogę jeszcze spróbować? Dodam też, że gdy uruchomię Windows Update wyświetla mi, że nigdy nie był uruchamiany, a dużo poprawek mam już zainstalowanych. Próbowałem też przez usunięcie ostatniej co też nie przyniosło żadnych skutków jedynie to, że mam jedną poprawkę mniej. Pomóż Łukash

Nie łatwa sprawa…Sprawdź w Opcjach internetowych > zaawansowane czy masz zaznaczone “Użyj SSL 2.0” oraz “Użyj SSL 3.0” <- ma być zaznaczone, spróbuj ogóle kliknąć w “Przywróć domyślne”.Otwórz notatnikiem plik C\Windows\system32\drivers\etc\>hosts< ,sprawdź czy nie ma na liście adresów microsoftu ,powinien wyglądać tak

hostsfile_06a700d3-87a7-4e63-abe3-113f234ec947_3.png

Następnie do nowego tekstowego skopiuj i wklej

regsvr32 /s wuapi.dll

regsvr32 /s wuaueng.dll

regsvr32 /s wups.dll

regsvr32 /s wups2.dll

regsvr32 /s wuwebv.dll

regsvr32 /s wucltux.dll

regsvr32 /s wudriver.dll

Zapisz jako Wszystkie pliki i zapisz na pulpit jako Fix.bat .Uruchom ten plik ,potwierdź wykonanie Restart.Napisz co i jak…

W ustawieniach internetowych miałem odznaczone SSL 2.0, zaznaczyłem, zastosowałem. Następnie

gdzie miałem dokładnie tak samo jak TY nie liczą na końcu kilku linijek związanych z Alcohol 120% które usunąłem, to były jakieś linki. I ostatnie tj.

gdzie o nic mnie nie pytało, wiersz poleceń otworzył się, wyskoczyło kilka linijek komend i samo się zamknęło. RESTART! A Windows Update jak nie działał tak nie działa :frowning: Już mnie to denerwuje a najbardziej te certyfikaty Mozilli Firefox.

Z tymi błędami aktualizacji to zawsze jest masakra… Wyłączałeś może jakieś usługi systemowe ? Możesz spróbować jeszcze tego co podałem w tym poście windows-bit-blad-podczas-instalowania-aktualizacji-t397160-45.html#p2596309

Zgadzam się w zupełności…

Nic nie robiłem ani też inny ze współpracowników (sam siedzę przy tym kompie). To w sumie stało się z dnia na dzień. Windows Update działa automatycznie, aż kiedyś wywalił mi błąd. Może to jest spowodowane czymś związanym z ESET Samrt Security? Chociaż jak wyłączam monitorowanie sieci sytuacja jest podobna.

Zerknij:

http://img842.imageshack.us/i/13504399.jpg

http://img714.imageshack.us/i/25300833.jpg

http://img836.imageshack.us/i/53842886.jpg

Wyżej edytowałem post.

Możesz na próbę odinstalowywać Eseta bo zdarza się że pakiety zakłócają pracę systemu .Spróbować można jeszcze jednego .

1.Wyłącz usługę Windows Update

2.Przejmij na własność folder C:\Windows\>SoftwareDistribution< zmień mu nazwę na SoftwareDistributionOld to samo zrób z folderem CatRoot2 z folderu System32 .Następnie stwórz nowe foldery w zamian za te którym zmieniałeś nazwy i nazwij je oryginalną nazwą .

3.W menu start wklej ścieżkę C:\Programdata\Microsoft\Network\Downloader otwórz folder i wytnij i wklej np na pulpit dwa pliki które są w folderze = Qmgr0.dat ,Qmgr1.dat.

4.Restart.Włącz usługę Update.Próba

Mam problem ze zmianą nazwy CatRoot2 i z wycięciem tych dwóch plików. Coś z nich niby korzysta.

Spróbuj w trybie awaryjnym bez obsługi sieci.

Ogarnąłem, ale niestety. Zmuszony jestem do ostateczności czyt. FORMAT :confused: Już robię backup’y. Dzięki za wszelką pomoc, doceniam. Pozdrawiam!