Windows Update nie wyszukuje aktualizacji

Witam.

Tydzień temu zauważyłem, że coś długo system nie instalował mi żadnej aktualizacji. Wszedłem w Windows Update i kliknąłem wyszukiwanie. I na tym się skończyło. System w nieskończoność wyszukuje aktualizacje. Ostatnia była zainstalowana we wrześniu, więc 10 godzin bezskutecznego wyszukiwania (po takim czasie odpuściłem szukania) aktualizacji to trochę dużo. Tym bardziej, że gdy kiedyś instalowałem system od zera to Update wyszukiwał wszystkie aktualizacje maksymalnie 3 godziny…

Czytałem na forum, że sporo osób ma taki problem. Próbowałem już wielu sposobów. Instalowałem od nowa Update - nic nie dało. Robiłem też “numer” z komendą wuauclt.exe/updatenow w cmd - bez skutku. Widziałem, że ktoś wstawił link do programu (https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/971058 ) ze strony Microsoftu. Ściągnąłem to, program wyszukał problem, po wszystkim zaznaczył “ptaszkami”, że problemy z aktualizacjami rozwiązane i… nic. Jak było tak jest. System nadal w nieskończoność szuka aktualizacji.

Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić w tej sytuacji czy pozostaje mi po prostu pogodzić się, z tym, że wrześniowe aktualizacje były ostatnimi jakie zainstalowałem na laptopie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o podzielenie się nim :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Prawie-jak-Windows-7-Service-Pack-2-wygodny-pakiet-aktualizacyjny-do-pobrania-ze-stron-Microsoftu,News,73291.html

W artykule jest informacja, że ten pakiet zawiera wszystkie aktualizacje do kwietnia 2016. A ja instalowałem wszystko na bieżąco do września 2016, więc nie wiem czy jest sens to pobierać.

Nie wiem jakie już masz ale ta naprawia problem z długim wyszukiwaniem aktualizacji KB3172605. Jeśli wywala monit że ta aktualizacja nie ma zastosowania wpierw zainstaluj KB3020369.

Zapoznaj się z tym tematem, znajdziesz rozwiązanie:

 

 

Nie ma sensu, postawiłem Win7 od zera we wrześniu, poprawki się pobrały do stanu z instalacji a potem pobierają się do 11% i błąd 80073712

 

Dzięki za pomoc. Już wszystko działa. Aktualizacja KB3172605 załatwiła sprawę.

Aktualizacja KB3172605  b.często  radykalnie pomaga.

Pzdr,